spektakl
Bursztynowe Drzewo - Art Color Ballet

spektakl

Bursztynowe Drzewo - Art Color Ballet

Bursztynowe Drzewo -  Art Color Ballet - Bilety na spektakl teatralny

Bursztynowe Drzewo - Art Color Ballet | Bilety na spektakl teatralny

BURSZTYNOWE DRZEWO
ART COLOR BALLET

spektakl muzyczno-baletowy inspirowany pradziejami ludów europejskich


Tu prowadzą ścieżki wydeptane przez ludy ziemi, pień jest filarem, źródła zasilają korzenie, gałęzie snują własną opowieść, każda ma swój czas i osobliwą historię.

Wiatr i ptaki śpiewają melodię odległych krain, przybyły stać się opowieścią starych i nowych czasów.

/Agnieszka Glińska/

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 

Agnieszka Glińska – scenariusz, reżyseria, choreografia
Jan Słowiński – teksty
Stanisław Słowiński – muzyka
Joanna Słowińska – śpiew
Karol Śmiałek – śpiew, recytacje 

Widowisko inspirowane jest pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. Opowieść o naszym pochodzeniu, formowaniu się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. 

Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł; odwołuje się do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również – do współistniejących z nimi od zawsze – mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

Do produkcji Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać.Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w niewyobrażalny wprost świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 

Gabor Halász, Anna Karabela – współpraca przy choreografii
Joanna Łaksa – współpraca przy scenografii
Szymon Kamykowski, Piotr Słodkowicz – wizualizacje i animacja
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 

charakteryzacja bodypainting
Joanna Łaksa, Joanna Cieśla, Karolina Sobońska, Kinga Wójtowicz, Eliza Łoboda, Ewa Hojka,
Monika Gigier, Natalia Wija, Weronika Tyrpa , Olga Pidgorna , Agnieszka Glińska

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 

tancerze: 
Agata Kamykowska, Marta Mietelska-Topór, Piotr Słodkowicz, Katarzyna Kleszcz,
Joanna Czarnecka, Katarzyna Walendowska-Gosek, Anna Turzańska, Stanisław Iwanicki, Joanna Juraszek, Agata Jóźwik , Rafał Matusiak, Karolina Gudz, Szymon Walawender, Jadwiga Krowiak, Maria Jasiczek, Ivanna Chaikovska, Mateusz Miela, Anna Karabela, Gabor Halász, Kaja Będkowska-Klar 

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
muzycy:
Stanisław Słowiński – skrzypce, elektronika, sample
Marta Wajdzik – saksofony, flet
Franciszek Raczkowski – fortepian
Justyn Małodobry – kontrabas, gitara basowa
Adam Stępniowski – perkusja
Krzysztof Katana – skrzypce
Agata Front – skrzypce
Aleksander Frankiewicz – altówka
Mikołaj Pęcherski – wiolonczela 
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
producent spektaklu: Nowohuckie Centrum Kultury
patronat medialny: Radio Kraków

https://www.youtube.com/watch?v=5FFJ5eAKw8I

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Wspaniały spektakl! Taniec, teatr, wizualizacje,a do tego muzyka na żywo.Idealne połączenie kilku rodzajów sztuki.Przepiękny, zmysłowy taniec.Czystą przyjemnością była możliwość podziwiania tego arcydzieła :) Polecam! Warto obejrzeć,Nawet bardzo warto.Dziękuję wszystkim, dzięki którym powstało to wspaniałe przedstawienie :)Zrobiliście coś przepięknego.
Fantastyczna sztuka. Wywołuje piękne emocje. Jednak największym fanem pozostaje Preludium Słowiańskiego. Do zobaczenia i dziękuję!
To już trzeci z kolei spektakl Artcolor Ballet, na którym byłam. Jak zwykle jestem zachwycona. To prawdziwa uczta dla oka, ucha i duszy. Dziękuję.
Obsługa widowni bez zarzutu. Sam spektakl, jak zawsze w wykonaniu Art Color Ballet rozbił moje emocje na kawałki. Piękne dzieło - połączenie pracy tancerzy, charakteryzatorów, scenografów, muzyków, grafików. Wielkie brawo!
Jak zawsze zjawiskowo... jednakże dla mnie troszku za mało Art Color Balet w Art Color Balet. Może za mało dynamicznego tańca, do którego przyzwyczaiłam się w poprzednich przedstawieniach. Za to dużo wokalu, który do mnie chwilami nie przemawiał. Cudna charakteryzacja, scenografia, fajnie z muzyką na żywo. Czekam na nowe "coś"!
Wspaniałe widowisko baletowe z oszałamiającą muzyką. Art Color Balet nadal nie zawodzi. To jedyni artyści, na których spektakle chodzę po kilka razy. Szkoda tylko, że występy są tak rzadko...
Prawdziwa uczta, piękno w każdym ruchu, wspaniały głos wprowadzający w klimaty prasłowiańskie. Szybko nie zapomnę i będę śledzić kolejne ich pomysły.
Bardzo spektakularne widowisko, muzyka na żywo, taniec, śpiew, choreografia magnetyzują widza. Czasami aż zapomina się oddychać. Polecam bardzo ten jak i również pozostałe spektakle, Kryptonim 24, Preludium słowiańskie
Widowisko przepiekne,zapierające dech w piersiach.Patrzeć na tworzące się obrazy na scenie w sposób niejednokrotnie zaskakujący, przerażający i piękny i wschłuchiwać się w słowa pieśni to była wielka uczta dla mnie.Pani Agnieszka Glińska genialna, wszyscy genialni!!!
Spektakl Bursztynowe drzewo był pięknym przecięwzięciem , przejmującym i magicznym. Jestem fanką państwa występów i bardzo bym była wdzięczna za przesyłanie mi na maila informacji o wszystkich spektaklach małych i dużych w Krakowie. Serdecznie pozdrawiam. Anna Wilczyńska-Domoń
Art Color Balet jest wybitną gwiazdą na światowym poziomie.Przedstawienie magiczne, chreografia wybitna, piękny wokal.Polecam zdecydowanie.
Spektakl pozostawił nas bez słów, był piękny. Wszystko grało ze sobą, kolory, muzyka i choreografia. Wspaniali artyści.
Piękna muzyka, inscenizacja, dekoracje i fantastyczna choreografia! Bardzo dynamiczny spektakl, równocześnie dający przestrzeń do refleksji. Gratuluję!
Niczym Saga Rozwoju Cywilizacji pisana muzyką tańcem, plastyką i wizualizacją. Dla mnie Projekt, z całym szacunkiem ale nie tylko porównywalny do "Metra" ale pod względem przesłania jeszcze lepszy. Brawo dla muzyków tancerzy, plastyków ciała, choreografów czyli dla Państwa Słowińskich i Agnieszki Glińskiej. Specjalne owacje dla Aleksandry Frankiewicz - altówka. Dla wszystkich chcących zobaczyć etnomusical polecam płytę CD dla zachęty, ale to tylko namiastka artystycznych przeżyć. Przeżyć wielokulturowości i muz wszelakich. Bravissimo. Młodzi nieznani-znani są wielcy. Takie spektakle mogą być wystawiane w najlepszych salach z współczesnym wyposażeniem. Brawo NCK - brawo Dyrektor - mamy kolejną profesjonalną scenę w Stołeczno-Królewskim Mieście Krakowie.
Początek niezły, ale ogólnie bez rewelacji
Szanowni Państwo, chciałabym się podzielić swoimi wrażeniami po udziale w premierowym spektaklu Art Color Ballet pt. "Bursztynowe drzewo", których do miłych niestety zaliczyć nie mogę. To było moje trzecie spotkanie z Art Color Ballet. Mając w głowie niezapomniane wrażenia po dwóch poprzednich spektaklach ("Preludium Słowiańskie" i "Kryptonim 27") Art Color Ballet, które widziałam na scenie NCK bez wahania zdecydowałam się na zakup biletów na kolejne ich przedstawienie, jak tylko pojawiła się informacja, że 16 listopada 2018 roku ponownie będą oni gościć w NCK. Świadomie wybrałam miejsca blisko sceny, aby mieć możliwość jak najpełniejszego przeżycia tego wydarzenia. Ogromnie się cieszyłam, że będę mogła uczestniczyć w premierze. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy zaraz po tym, jak zaczął się spektakl okazało się, że bezpośrednio nad jednym z dwóch wykupionych przeze mnie miejsc (w rzędzie powyżej) siedzi fotograf, który przez cały spektakl wykonywał zdjęcia, co było uciążliwością tak dużą, że moja koleżanka (która była razem ze mną) po jakimś czasie zdecydowała się opuścić zajmowane miejsce, a dla mnie pomimo, że dotrwałam do końca spektaklu to jedynym wspomnieniem, jakie po nim mi pozostanie będzie dźwięk migawki aparatu fotograficznego. Rozumiem konieczność dokonywania dokumentacji fotograficznej z ważnych dla NCK czy Art Color Ballet wydarzeń, jednak należałoby uprzedzić widza przed zakupem biletu, że będzie narażony na tego rodzaju nieprzyjemne doznania. Ja osobiście, gdybym wiedziała, że coś takiego mnie spotka, nigdy bym tych miejsc nie wybrała i zastanowiłabym się, czy w ogóle warto z tego względu wybierać przedstawienie premierowe. Spektakl był niewątpliwie doskonały, jednak cała przyjemność z jego oglądania została mi odebrana. Liczba gwiazdek jest dla artystów z Art Color Ballet, bo za organizację nie należy się żadna.
wspaniałe show polecam każdemu miłośnikowi ruchu .dźwięku i światła
Definicja piękna w czystej postaci! Brawo!
Po Preludium Słowiańskim spodziewałem się co najmniej kontynuacji, jak nie lepszej sztuki. A było niestety słabiej, bez myśli przewodniej i jasnego wątku, z zaburzoną harmonią między śpiewem, często pojedynczym (zamiast grupowym tańcem). Po Preludium Słowiańskim - chciałem tutaj być. Jakby kolejność była odwrotna, chyba bym się wahał.
Bardzo podobał mi się spektakl, świetna muzyka (kompozytor i skrzypek rewelacja), scenografia , choreografia i przede wszystkim wykonanie tancerzy i wokalistów. świetny też był spektakl inspirowany twórczością Beksińskiego.
Rozczarowujące przedstawienie. Choreografia to głównie stanie i machanie rękami, trochę biegania. Na uwagę zasługują trzy etiudy w wykonaniu pary solistów, raczej mało jak na prawie dwugodzinne przedstawienie, które się dłuży i dłuży. Szumnie zapowiadane teksty to kilka rymowanek. Muzyka dopiero od połowy spektaklu przypomina muzykę, a nie rzępolenie inwalidy umysłowego. Być może taki był zamysł, ale posępne wycie przez prawie godzinę jest naprawdę męczące. Jedynie strona plastyczna jest godna pochwały. Scenografia, wizualizacje i body-painting robią ogromne wrażenie. Co powoduje, że zdjęcia ze spektaklu są naprawdę zachęcające. Jednak podsumowując warto sobie oszczędzić zawodu i po prostu poprzestać na oglądaniu zdjęć.
Niesamowity współczesny balet, efekty wizualne i plastyczne. Trochę za dużo śpiewu, który nadawał zbytniej patetyczności, ale momentami był poruszający. Podobało mi się, że muzyka była grana na żywo.
Jestem pod ogromnym wrażeniem wydarzenia taneczno - muzycznego. Na pewno będę chciała zobaczyć je ponownie!
Piękne kolory, muzyka, taniec, śpiew.
Piękne widowisko muzyczno-taneczne
Piękna scenografia namalowana światłem. Bogactwo wysyconych kolorów napełniających życiem mroczną scenerię. Całość niejednokrotnie przyprawiła o przyjemne ciarki. Muzycznie najciekawszym i nieoczekiwanym brzmieniem były kołatki.
Bardzo oryginalny i ciekawy spektakl. Zarówno dorośli jak i dużo młodsi widzowie z niesłabnąca ciekawością oglądali.
Spodziewalem sie przedstawienia na miare Kryptonimu, lub Preludium, ale niestety. Playback byl jakims absurdem. Sluchalismy dzwiekow fortepianu, patrzac na wyeksponowanego pianiste, ktory tego nie gral. Muzycy w ilosci chyba 10 osob zajmowali pol sceny, wiec po co playback? Przedstawienie mialo wielki potencjal, wspaniale video,kostiumy, tancerze, ale braklo pomyslu. Ostatnia scena byla tego przykladem. Zywa muzyka, Slowinska, energia i balet ktory ...siedzi.
WIĘCEJ
ZWIŃ