spektakl

CARMEN

spektakl

CARMEN

CARMEN - Bilety na spektakl teatralny

Historia tragicznej miłości zaprawionej goryczą zazdrości i zdrady od lat przyciąga publiczność jak magnes. Choć sam kompozytor nigdy w Hiszpanii nie był, stworzył dzieło, które do dziś stanowi muzyczną kwintesencję tego kraju. Carmen wręcz uwodzi żywiołową muzyką przepełnioną namiętnością, radością życia i dramatyzmem. Barwne suknie wirujące w rytm flamenco, tętniąca radością tawerna, czy wreszcie triumfalny Marsz Torreadora przeplatają się z liryczną Arią z kwiatkiem czy miłosnym duetem Micaeli i Don Jose.
Międzynarodowa obsada solistów – m.in. Aksana Yakushevich, Paolo Lardizzone, Monika Michaliszyn, Giulio Boschetti, Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra budują na scenie niezwykły obraz Sewilli z początku XIX wieku. Za pulpitem stanie tym razem Włoch Francesco Bottigliero – charyzmatyczny dyrygent z bogatym doświadczeniem. Współpracował przy produkcjach operowych z Theater Erfurt w Niemczech, Operą Wrocławską, Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Wykorzystaj tę okazję i poznaj prawdziwą Carmen!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje CARMEN

Oczywiście, nie była to opera Carmen, lecz koncert najsłynniejszych arii operowych i włoskich pieśni w wykonaniu solistów z Włoch (sopranistka i trzech tenorów). Zmiana nastąpiła z powodu epidemii (?). Ale koncert był OK. Soliści robili co mogli, by w tych ascetycznych warunkach uatrakcyjnić swój występ. Jeden z tenorów był naprawdę świetny! Czyli wydarzenie raczej na plus.
Wspaniałe widowisko, świetni wykonawcy, impreza super.
Kolorowo, wyraźnie i wyraziście. Bogate sceny, fantastyczny dyrygent. Wielki zespół - dosłownie (ponad 30 osób)- wielkich artystów.
Bardzo milo spędziłam czas. Najbardziej podobał mi się śpiew sopranistki - żony Jose (blondynka w niebieskiej sukni), no i oczywiście Jose i Carmen. Szkoda że nie było napisów z tekstem po polsku, np. wyświetlanych na ekranie z rzutnika. Przeszkadzało łażenie ludzi podczas spektaklu - nie wiedzieli że między I i II aktem nie ma przerwy i wyszli, no i rozmowy podczas uwertur przed aktami - ludzie uciszali się dopiero gdy kurtyna szła w górę, w ogóle nie uważali muzyki przedtem za część opery. No ale to już taki nasz koloryt lokalny, ludziom się przecież podobało.
Proszę więcej takich imprez 03.12.2016 15:13
Pod wrażeniem choreografii, a jeszcze bardziej opanowania ruchu scenicznego jestem, biorąc pod uwagę niewielką scenę RCK w Raciborzu. Głosy dobre, orkiestra godna polecenia. Z pewnością warto wybrać się do opery w Opawie na inne spektakle.

Polecane z kategorii spektakl