spektakl

CASTING. Poczekalnia

spektakl

CASTING. Poczekalnia

CASTING. Poczekalnia - Bilety na spektakl teatralny

„CASTING. Poczekalnia” to przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko… los rzuca kłody pod nogi. Być może, dlatego, że ich ideały nie przystają do wartości, jakim hołduje współczesność. Obaj nie są i nie chcą być celebrytami z tabloidów, znanymi tylko z tego, że są znani. Pamiętają o Wyspiańskim czy Szekspirze, o swoich wielkich rolach u tych autorów, ale pamiętają również… swoje zawodowe porażki oraz walkę o tę samą kobietę, którą obaj przegrali. Jednak wciąż mają szansę na sukces, na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy i szansą na uwielbienie tłumów. Przecież właśnie ważny producent znowu chce ich obsadzić w wielkiej roli. Problem polega na tym, że rola jest jedna, a ich jest dwóch.
A przecież obaj spełniają wszystkie warunki ludzi sukcesu:
– są młodzi (stosunkowo)
– mają talent (powiedzmy)
– ambicje (podobno)
– zamiłowanie do swojego zawodu (zdecydowanie)
– mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie (regionalnym)
– wielu ludzi ich zna (z widzenia)
– są poważani na skalę (niedużą)

Jest to polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach. Historia opowiedziana od strony kulis, teatr w teatrze. Coś, co widzowie lubią najbardziej – uchylenie rąbka tajemnicy, tego, co w życiu aktora jest skrywane i niewidoczne. Wszystko zostało niebywale sprytnie i zabawnie napisane przez Macieja Kowalewskiego. Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora.

Autor: Maciej Kowalewski
Reżyseria: Jakub Wons
Muzyka: Szymon Suchoń
Scenografia: Sebastian Cybulski
Obsada: Andrzej Popiel – Arkadiusz, Sebastian Cybulski – Waldemar

Spektakl miał swoją premierę w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego 2017 w Mińsku Mazowieckim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje CASTING. Poczekalnia

Ten spektakl to nie moja bajka. Nie zaprzeczam jednak że aktorzy zrobili wszystko co tylko mogli aby pokazać odbiorcy nastroje i klimaty w poczekalni przed wejściem na casting..Generalnie młodej widowni spektakl bardzo się podobał i znalazł zrozumienie.

Polecane z kategorii spektakl