dla dzieci

„Calineczka” – Festiwal Teatrów dla dzieci 2021

dla dzieci

„Calineczka” – Festiwal Teatrów dla dzieci 2021

„Calineczka” – Festiwal Teatrów dla dzieci 2021 - Bilety na wydarzenie dla dzieci

„Calineczka” -Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” z Katowic

Sztuka na motywach jednej z najbardziej lubianych baśni Andersena nie odbiega fabularnie od oryginału, zachowując znane wszystkim wątki.
Porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna, potem przez zakochanego Chrabąszcza, Calineczka znajduje schronienie w norce Myszy, która z kolei chce ją wydać za mąż za Kreta.Maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne, egoistyczne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej inicjacyjnej symbolicznej wędrówce. Przygody Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności.
Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do młodszych widzów.

wg Hansa Christiana Andersena
reżyseria Katarzyna Kawalec
scenografia Pavel Hubička
muzyka Łukasz Damrych
ruch sceniczny Klaudia Cygoń
przygotowanie wokalne Dorota Dakszewicz
asystent reżysera Ewa Reymann
aktorzy: Katarzyna Kuderewska, Krystyna Nowińska, Katarzyna Prudło, Ewa Reymann, Beata Zawiślak, Grzegorz Eckert, Piotr Janiszewski, Michał Skiba

premiera 9 lutego 2019

Spektakl dla dzieci od 3 roku życia.

Czas trwania: 60 minut

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Calineczka” – Festiwal Teatrów dla dzieci 2021

Przedstawienie było bardzo piekne, mojej córce sie badzo podobało. Zarówno kostiumy jak i sam scenariusz w jaki przedstawiono Calineczke trafiony w punkt. I do tego pieknie spiewali:)
Urocze przedstawienie! Idealne dla dzieci! Cudne kostiumy i wpadające w ucho piosenki. Perlisty śmiech Calineczki był zaraźliwy. Nawet miłośnikom dinozaurów się podobało :-) serdecznie polecamy!
Bardzo fajne przedstawienie. Moja 5latka zachwycona.

Polecane z kategorii dla dzieci