spektakl

Centrum Sztuki Tańca - Ekspresje 3

spektakl

Centrum Sztuki Tańca - Ekspresje 3

Centrum Sztuki Tańca - Ekspresje 3 - Bilety na spektakl teatralny

Centrum Sztuki Tańca – Ekspresje 3

20 października 2016 r. (Cz) | Mazowiecki Instytut Kultury

10:00-22:00 INSTALACJA /wystawa multimedialna foto i wideo / Centrum w Ruchu / Warszawski Teatr Tańca (telewizor i rzutnik foyer)

10:00-11:30 WARSZTATY / Contact Improvisation / Prowadzenie: Ksenia Opria (Sala Baletowa)

11:30-13:00 WARSZTATY / Taniec współczesny dla początkujących / Prowadzenie Małgorzata Piastowska (Sala Baletowa)

13:00-14:30 / Taniec dla seniorów / Prowadzenie: Iza Szostak (Sala Baletowa)

19:00 SPEKTAKL / Centrum w Ruchu – Izabela Chlewińska – You Have Your Voice występuje: Izabela Chlewińska (Sala Widowiskowa)

20:00 SPOTKANIE z ARTYSTAMI / Izabela Chlewińska/ Prowadzenie Hanna Raszewska (Sala Elektorska)

20:30 SPEKTAKL / Warszawski Teatr Tańca – Aleksandra Dziurosz – Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią występują: Aleksandra Dziurosz, Joanna Lichorowicz, Jacek Wazelin, Bartosz Martyna, Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak, Andrzej Kopeć (Sala Widowiskowa)

21:30 SPOTKANIE z ARTYSTAMI / Aleksandra Dziurosz, Joanna Lichorowicz, Jacek Wazelin, Bartosz Martyna, Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak, Andrzej Kopeć / prowadzenie Magdalena Chabros (Sala Elektorska)

Bilety: 20 zł

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, Fundacja ART_committed.

Partner: Mazowiecki Instytut Kultury

Projekt finansuje: Miasto Stołeczne Warszawa

Koordynator (MIK): Magdalena Chabros, tel. 22 586 42 04, m.chabros@mik.waw.pl

O SPEKTAKLACH

Centrum w Ruchu – Izabela Chlewińska – You Have Your Voice występuje: Izabela Chlewińska

W centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów, samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań. Najnowszy spektakl You Have Your Voice Izabeli Chlewińskiej jest wynikiem kilkuletnich poszukiwań wydobywania głosu z ciała jako elementu praktyki ruchowej. To praca solowa rozpisana na ciało, głos i przestrzeń – laboratorium przetworzenia jakości tego, co widzimy i słyszymy.

Choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska

Technologia: Tomek Bergmann

czas trwania: ok. 50 min.

Premiera: 4 listopada 2015 roku, Teatr Studio w Warszawie, w ramach projektu Scena Tańca Studio

Wsparcie: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

Warszawski Teatr Tańca KOLARZ. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią

Idea, przygotowanie map: Aleksandra Dziurosz

Ruchy: Warszawski Teatr Tańca w składzie: Aleksandra Dziurosz, Joanna Lichorowicz, Jacek Wazelin

Dźwięki: Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak

Słowa: Bartosz Martyna

Obrazy i dźwięki: Andrzej Kopeć

Światła: Janusz Zabłocki

Premiera spektaklu (Etap 1 i 2 spektaklu) odbyła się w listopadzie 2015 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach Festiwalu ROZDROŻE 2015 / CROSSROADS 2015 XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji.

Wyobraź sobie, że posiadasz mapę. Podążasz za nią, gdyż mapa kryje sekret – cel, który osiągniesz, gdy zrealizujesz wszystkie etapy, polecenia. Wchodzisz do gry, gdyż lubisz ryzyko. Zderzasz się z czasem i przestrzenią według narzuconych reguł. Jesteś nawigowany. Pozostali uczestnicy ryzykują także, choć mają inne mapy i inne narzędzia. Droga jest trudna i nieprzewidywalna. Trajektorię naszych losów odmienia siła wyższa. To sceniczne spotkanie nie jest spektaklem – to kola(r)z zderzeń wszystkich performatywnych kolarzy.

Kolarz Warszawskiego Teatru Tańca – to interdyscyplinarne/multimedialne zdarzenie sceniczne łączące taniec współczesny, ruch, grę aktorską, muzykę i projekcje video. Ruch, dźwięk, tekst i obraz / video są kompatybilne, w wielu fragmentach tworzone w czasie rzeczywistym na zasadzie improwizacji. Na oczach widzów toczy się gra, w której biorą udział twórcy – uczestnicy scenicznego zdarzenia, z których każdy działa według indywidualnej mapy / planu.

Warszawski Teatr Tańca powstał w styczniu 2008 roku. Pomysłodawczynią, założycielką i dyrektorem teatru jest dr hab. Aleksandra Dziurosz – choreograf, tancerka, nauczyciel tańca współczesnego. Zespół w swoim repertuarze ma 11 spektakli. Od początku swego istnienia Warszawski Teatr Tańca występował na scenach w: Japonii (Iwata, Tokio), Czechach (Olomouc), Ciechanowie, Kielcach, Mińsku Mazowieckim, Olsztynie, Ostrołęce, Płocku, Poznaniu, Przasnyszu, Radomiu, Rybniku, Siedlcach, Tarnowskich Górach, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu. www.wtt.waw.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Centrum Sztuki Tańca - Ekspresje 3

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl