spektakl

Cholonek - Teatr Korez

spektakl

Cholonek - Teatr Korez

Cholonek - Teatr Korez - Bilety na spektakl teatralny

Bilety:

45 zł - w przedsprzedaży do 17.11.2017 60 zł - normalny
40 zł - grupowy (od 10 osób wzwyż - kontakt telefoniczny lub osobisty w kasie DK)

"CHOLONEK" wg powieści Janoscha „Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny"

Sztuka po śląsku, o Śląsku i o Ślązakach!

Spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy snem a jawą. Pomiędzy tragedią a farsą.
Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Kij w mrowisko śląskich kompleksów, nacjonalizmów i krzywd wobec Polski i Niemiec. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Spektakl o ludziach posiadających atawistyczny, zwierzęcy dar dostosowywania się do okoliczności, które niesie los, za wszelką cenę starających się przetrwać, nierzadko kosztem własnej godności.

Nikt przed Janoschem i nikt po nim nie potrafił w tak sugestywny sposób opisać losu Ślązaków w XX wieku, ich mentalności, poczucia humoru i zarazem całego tragizmu zawartego w śląskich losach. Przedstawienie, gdziekolwiek nie byłoby grane, od Stuttgartu przez Warszawę po Strzelce Opolskie, wywołuje łzy - łzy śmiechu i łzy wzruszenia.

Spektakl uzyskał znakomite recenzje takich śląskich autorytetów, jak Kazimierz Kutz czy Michał Smolorz. Został uznany za spektakl roku 2004, otrzymując w tej kategorii Złotą Maskę. Kolejna Złota Maska przypadła w udziale Grażynie Bułce za rolę Świętkowej w „Cholonku”, a Robert Talarczyk (aktor stale współpracujący z Korezem, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej) – autor adaptacji
i współreżyser „Cholonka”, dostał po tej premierze Złotą Maskę za całokształt swojej twórczości.

Współproducentem przedstawienia jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej z Gliwic.

„Cholonek” otrzymał główną nagrodę Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”. Uświetnił już jubileusze katowickiej Gazety Wyborczej i Telewizji Katowice. To spektakl niezwykle zabawny. Powoduje salwy śmiechu, a jednocześnie dostarcza niezwykłych wzruszeń i daje okazję do refleksji nad tożsamością Ślązaków i tragicznymi losami tego narodu. Jak dotąd „Cholonek” grany jest zawsze przy pełnej widowni, zbiera świetne recenzje i wszędzie jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. I tak już od 2004 roku… Po nim będziesz mógł powiedzieć „jestem Ślązakiem i jestem z tego dumny…”

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Cholonek - Teatr Korez

Spóźnione przedstawienie - tylko 10 minut, ale na Śląsku niedopuszczalne! A potem było już tylko lepiej i coraz lepiej. Piękna gwara pięknie godano i dobre kreacje. Spektakl do śmiechu i do zadumy nad zawikłanymi śląskimi losami. Dobrze, że wcześniej przeczytałem książkę, ale dobry powód żeby przeczytać ponownie. Podsumowując, spektakl godny polecenia.
Temat nadal aktualny. Swietna reżyseria i gra aktorów. Polecam tym co nie widzieli
Spektakl na najwyższym poziomie. Doskonała organizacja.
Świetne przedstawienie!
Świetny spektakl. Doskonale zagrany.Uwaga techniczna - pewne kwestie na pewno nie były słyszane w tylnych rzędach. Nie wspominając o osobach niedosłyszących. Może warto pomyśleć o mikrofonach.

Polecane z kategorii spektakl