spektakl

Chory z urojenia

spektakl

Chory z urojenia

Chory z urojenia - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl odbywa się w ramach projektu „TEATR POLSKA” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Proszki, pigułki, diety, lewatywy, zalecenia, zalecenia, zalecenia… Hipochondria jest… chorobą. Jak się okazuje w przypadku Argana, bohatera Chorego z urojenia, nieuleczalną i dość niebezpieczną. Waldemar Śmigasiewicz wziął na warsztat Chorego z urojenia Moliera, sztukę zabawną, ale z łyżką dziegciu, bo piętnującą ludzkie neurozy i przywary. Czy stać nas na wyjście z tej strefy komfortu, odrzucenie stereotypów i wygodnych jednak konwencji? Dobra komedia to najlepsza terapia, terapia śmiechem.

Argan, jak sam to nazywa, jest chory na chorobę. Chory na chorobę…? To wymyślone przez niego określenie jest tak pojemne, iż może pomieścić każdą chorobę w dowolnym jej stadium, na jaką może zapaść nasz bohater.
Moliera w „Chorym z urojenia” ponosi namiętny temperament, tak jakby chciał powiedzieć: oto świat, który zapadł na nieuleczalną chorobę, nikt nie wie dokładnie na jaką, ale wszyscy przeczuwamy, jakie przyniesie żniwo… Ta choroba to… istnienie poza rozumem. /Waldemar Śmigasiewicz/

Obsada:
Dagny Cipora, Justyna Król, Barbara Napieraj, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek
Inspicjent, sufler: Anna Jochym

przekład: Tadeusz Boy-Żeleński
scenografia, kostiumy i światła: Maciej Preyer
muzyka: Mateusz Śmigasiewicz

czas trwania: 95 minut

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Chory z urojenia

Super spektakl, wyśmienita gra aktorów, dużo śmiechu i pozytywnej energii. Organizacja bez zastrzeżeń. Dziękuję pięknie za udany wieczór całemu zespołowi Teatru.
świetna zabawa wyśmienita gra aktorska polecam wszystkim
Bawiliśmy się wyśmienicie.
Było ok . Świetna gra aktorska.
Jestem pełna podziwu dla aktorskiego kunsztu, pięknej polszczyzny oraz interpretacji starego mistrza na naszą rzeczywistość. Wciąż aktualny temat. Dla sympatycznego Pana Tomira ślę pomarańczowe pozdrowienia.
Wspaniały spektakl.Dużo humoru,świetna zabawa.Molier ciągle aktualny.Ogromne brawa dla aktorów.
Bardzo dobry spektakl

Polecane z kategorii spektakl