Chory z urojenia - Teatr 6. piętro | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

spektakl

Chory z urojenia - Teatr 6. piętro

spektakl

Chory z urojenia - Teatr 6. piętro

Chory z urojenia - Teatr 6. piętro - Bilety na spektakl teatralny

Barokowa komedia w ponadczasowym wydaniu!

Arcykomedia Moliera, niepowtarzalna kreacja Andrzeja Grabowskiego jako Argana – każdy, kto ceni sobie klasykę i komizm powinien zobaczyć spektakl „Chory z urojenia”.

„Chory z urojenia” to dzieło, którego popularność nie przemija. W rolę tytułowego „chorego” wcieli się znany szerszej publiczności z komediowych ról filmowych Andrzej Grabowski, a partnerować mu będzie plejada aktorska, która zapewni wyśmienitą zabawę: Joanna Kurowska, Henryk Talar i inni.
Uciekając się do absurdu, Molier pokazuje nam, współczesnym, „chorobę” jako metaforę samotności, wyobcowania i potrzeby zwrócenia na siebie uwagi otoczenia. Z pozoru lekka komedia odkrywa przed widzem słabości człowieka i bezradność medycyny wobec cierpienia duszy, niemierzalnego i niewidocznego dla „szkiełka i oka”. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie, jak na komedię Moliera przystało.

Obsada:
Andrzej Grabowski, Bartłomiej Firlet, Katarzyna Grabowska, Anna Korcz, Joanna Kurowska, Mateusz Lisiecki, Maria Pawłowska, Piotr Piksa, Andrzej Szopa, Henryk Talar.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane