spektakl

Chwila, w której umarłam. Oriana Fallaci - monodram w wyk. Ewy Błaszczyk

spektakl

Chwila, w której umarłam. Oriana Fallaci - monodram w wyk. Ewy Błaszczyk

Chwila, w której umarłam. Oriana Fallaci - monodram w wyk. Ewy Błaszczyk - Bilety na spektakl teatralny

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator XI edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF, serdecznie zaprasza na monodram „Chwila w której umarłam. Oriana Fallaci” w wyk. Ewy Błaszczyk, który otworzy tegoroczną edycję festiwalu. Spektakl, którego premiera odbyła się z końcem 2017 roku, otrzymał wiele pozytywnych recenzji.

Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju.

Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta.

22 listopada w Teatrze Studio odbyła się uroczysta premiera książki Remigiusza Grzeli PODWÓJNE ŻYCIE REPORTERKI. FALLACI. TORAŃSKA W spotkaniu wzięli udział m.in: Remigiusz Grzela i Edoardo Perazzi – siostrzeniec i jedyny spadkobierca Oriany Fallaci.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Chwila, w której umarłam. Oriana Fallaci - monodram w wyk. Ewy Błaszczyk

Po prostu pięknie:)
Trudna próba przedstawienia tak barwnej postaci w krótkiej formie monodramu.Ciekawy pomysł scenograficzny obrazujący opowiadaną w danym momencie historię. Ewa Błaszczyk skupia całkowicie uwagę widza doskonałym warsztatem aktorskim.
Rewelacyjny monodram.Wspaniała Ewa Błaszczyk.
Bardzo autentyczny i energetyczny przekaz. Wręcz mistrzowski
Polecam! Bardzo dobra sztuka, świetnie zagrana.
Bardzo ciekawe przedstawienie.

Polecane z kategorii spektakl