spektakl

"Ciało Moje" - spektakl Studio Tańca VIVERO

spektakl

"Ciało Moje" - spektakl Studio Tańca VIVERO

"Ciało Moje" - spektakl Studio Tańca VIVERO - Bilety na spektakl teatralny

Współautorkami scenariusza spektaklu są występujące w nim, młode artystki a poszczególne sceny i teksty napisało samo życie.

*Odwołujemy się do realnych sytuacji i prawdziwych historii a słowa, które widzowie usłyszą w trakcie spektaklu to autentyczne wypowiedzi - przemówienia polityków, wypowiedzi influencerów, komentarze z internetu, hasła zasłyszane na ulicach. Rzeczywistość taka jaką jest - tu i teraz. Bez lukru i brokatu. Jedynie opowiedziana tańcem i ruchem. Poruszymy tematy, które nas zajmują, dotykają i bolą. Tematy, które nie są wygodne.

„Ciało moje” to nasza odpowiedź na otaczający nas świat, w którym od „mieć” i „być” ważniejsze jest „wyglądać” i "dopasować się".

Czy nasze ciało należy do nas? Czy mamy prawo do decydowania o tym jak wyglądamy, ile ważymy, w co się ubieramy, z kim przebywamy? Czy mamy prawo być tym, kim chcemy być?
Czy mamy prawo kochać, kogo chcemy, żyć w zgodzie z własnymi uczuciami i przekonaniami, wypowiadać wprost swoje poglądy i swoje opinie? Czy możemy sami decydować o naszym życiu, naszym ciele, naszej przyszłości, naszym szczęściu?*

W nowoczesnym świecie, gdzie słowo „wolność” jest odmieniane przez wszystkie przypadki, młodzi ludzie – bombardowani obrazami nierealnych, wyidealizowanych ciał celebrytów, pełnymi jadu i nienawiści komentarzami w internecie i wszechobecnymi instrukcjami tego jak powinni żyć, co myśleć i jak wyglądać, zaczynają sobie zadawać pytanie o to, czym jest wolność, skoro im coraz częściej odbiera się najbardziej podstawowe prawa: do bycia sobą i życia w zgodzie z własnym ciałem, umysłem i duszą.

Mamy głos i chcemy by nas usłyszano.

Scenariusz: Izabela Barska-Kaczmarczyk, Julia Lis i ZESPÓŁ
Reżyseria i dobór muzyki: Izabela Barska-Kaczmarczyk, Julia Lis
Choreografia, koncepcja: Julia Lis, Izabela Barska-Kaczmarczyk i ZESPÓŁ

UWAGA! Ze względu na mocne treści zawarte w spektaklu jest NIE JEST on przeznaczony dla małych dziecii! Zapraszamy dzieci od 10 lat, młodzież oraz dorosłych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Ciało Moje" - spektakl Studio Tańca VIVERO

Spektakl z przesłaniem. Taniec i choreografia na dobrym poziomie. Podobało mi się.
Spektakl mocny i dosadny. Świetnie opowiedziany tańcem. Brawa dla twórców i tancerek!
Bardzo przejmujący i wzruszający spektakl. Gratulacje dla tancerek i całej ekipy zaangażowanej w przedsięwzięcie. Czekam na więcej takich projektów.
Przepiękne!

Polecane z kategorii spektakl