Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

"Cień Białego… Kubika”, spektakl Teatru 52 Hz

spektakl

"Cień Białego… Kubika”, spektakl Teatru 52 Hz

"Cień Białego… Kubika”, spektakl Teatru 52 Hz - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

10 grudnia 2022 r., godz. 18.00:
"Cień Białego… Kubika”, spektakl Teatru 52 Hz, reż. Andrzeja Kowalczyka, autorski udział dźwiękowy Jaro Tochowicz

Spektakl „Cień Białego… Kubika” Teatru 52 Hz, w reż. Andrzeja Kowalczyka, odbędzie się 10.12.2022 r. o godz. 18.00 w Krakowie. Przenosimy na scenę wydarzenia i plenery, o których pisze poniżej Klaudiusz Święcicki w czerń sceny CSW-Solvay. Sceny specjalnej, na której Teatr 52 Hz jest od lat ZADOMOWIONY. W grudniu wracamy niczym do domu ze swą opowieścią. Opowiadamy o tym co ważne, głęboko nas dotykające nie tylko w minionych miesiącach, ale także i latach. Towarzysząca spektaklowi wystawa „Po trzykroć dom” oraz projekcje filmowe będą nam wszystkim o tym przypominać.

Inicjator tradycyjnie od lat: Andrzej Andzik Kowalczyk

Grupa 52 Hz

Cechę charakterystyczną Grupy 52 Hz jest wielostrumieniowość działań. Każda artystka i każdy z artystów ma w niej szanse na realizację swoich fascynacji i pomysłów. „Andzik” - reżyser całości – buduje z tego wszystkiego „Kubik” - znak rozpoznawczy Grupy 52 Hz. Wędrują z nim od kilku już lat z Krakowa na Hel poprzez Wielopole i Zakopane (onegdaj wspięli się nawet na Kasprowy Wierch). A właściwie są to dwa „Kubiki”: biały i czarny. Andrzej „Andzik” Kowalczyk próbuje zamknąć w nich rzeczywistość w formie konstruktywistycznego puryzmu. Przywołuje w ten sposób – moim zdaniem – Malewicza, Strzemińskiego i Kantora.

Grupa 52 Hz to teatr w drodze. Rozpoczyna się więc peregrynacja po bałtyckiej plaży. Biel i czerń konstrukcji przywołuje odniesienia do odwiecznej, manichejskiej walki światła z ciemnością. Jedną (obok innych) możliwości interpretacyjnych może być także dualistyczny – właściwy dla sokratejskiej oraz judeochrześcijańskiej etyki – podział na dobro i zło. Kubikom towarzyszy „Mapa Morza”, biały feretron kartograficzny Andrzeja Kowalczyka, odnoszący się do wędrówek Grupy 52 Hz oraz czarny feretron autorstwa Jarosława Konopki. Znów jesteśmy w kręgu gry bieli oraz czerni czy – według nieco innej interpretacji – dobra i zła. Tej teatralnej, świeckiej pielgrzymce, towarzyszy „Postać z welonem” (Agnieszka Wójtowicz), pochodząca z filmu Konopki. Ubrana cała na czarno, z zasłoniętą twarzą, przywołuje poczucie śmierci, żałoby, straty…

prof. UAM dr hab. Klaudiusz Święcicki – historyk kultury, autor książek i artykułów poświęconych teatrowi; przyjaciel Grupy 52 Hz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: "Cień Białego… Kubika”, spektakl Teatru 52 Hz

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl