spektakl

Ciotka Karola 3.0

spektakl

Ciotka Karola 3.0

Ciotka Karola 3.0 - Bilety na spektakl teatralny

"Ciotka Karola" to powszechnie znana, dziewiętnastowieczna angielska farsa, jednak debiutujący w roli reżysera dyrektor Andrzej Nejman zdecydował się pokazać ją w zupełnie nowej odsłonie. W swojej wersji "3.0", proponuje nowoczesną inscenizację sztuki, nie pozbawiając jej jednak niezwykle uroczego, szczególnie dla tego gatunku, literackiego "kurzu". Zarówno język, gra aktorska, jak i kostiumy czy scenografia, zdają się być jednocześnie klasyczne, jak i skrajnie współczesne. Oryginalnie napisana przez Czesława Mozila muzyka, wykonywane przez niego piosenki, oraz absurdalny, wręcz montypythonowski humor czynią z tej starej scenicznej ramotki znakomitą propozycję nie tylko dla widzów, którzy dawny tekst bardzo dobrze znają, ale może przede wszystkim dla młodego, "ultranowoczesnego" pokolenia.Owdowiała multimilionerka zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham (Kamil Kula). Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także jego przyjaciela Jacka (Michał Rolnicki), gdyż tylko w czujnej obecności nobliwej damy przekroczyć próg kawalerskiego domu mogą prześliczne wybranki ich serc. By jednak móc w odpowiednio intymnej atmosferze obnażyć przed ukochanymi swoje uczucia, namawiają szkolnego kolegę, lorda Babbsa (Michał Lewandowski), aby podjął się w tym czasie zabawiania staruszki. Kiedy jednak Kitty (Katarzyna Glinka/Anna Cieślak) i Emmy (Marta Żmuda Trzebiatowska) stoją już na progu akademika, okazuje się, że ciocia właśnie odwołała swoją wizytę. Przed powszechnym skandalem uchronić ich może tylko sprawnie przeprowadzona mistyfikacja, dla której Babbs musi wcielić się w rolę kochanej cioteczki. Niestety, ta konkretnie mistyfikacja do najsprawniejszych należeć nie będzie, szczególnie że na wdzięki ultrabogatej staruszki zagięło sobie parol kilku okolicznych dżentelmenów.

Piętrzące się z minuty na minutę problemy bohaterów inicjują szereg zabawnych sytuacji, a tempo narastających komplikacji staje się wprost proporcjonalne do pojawiającego się na widowni śmiechu.

Reżyseria: Andrzej Nejman
As. Reżysera : Alicja Szczęsna
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Muzyka: Czesław Mozil/Filip Kuncewicz
Teksty piosenek: Michał Zabłocki
Produkcja Muzyczna: Filip Kuncewicz
Multimedia: Dawid Kozłowski
Producent: Małgorzata Nejman

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ciotka Karola 3.0

Super
facet 30.09.2016 18:52
Rewelacyjny występ! Znakomita gra Aktorów. Ciekawa, pełna niespodzianek i humoru sztuka. Z chęcią poszłabym raz jeszcze.
Luiza 20.09.2016 07:45
Bardzo ale to bardzo fajne przedstawienie.
leszek123 19.09.2016 13:36
Genialna gra aktorów. Bardzo się uśmialiśmy. Wtrącanie tekstów z czasów dzisiejszych w fabule z początku 20 wieku super.
Namac 19.09.2016 11:32
Ciotka Karola 3.0 to super komedia :) Polecam :)
Spektakl po prostu fajny. Mylący jest napis na plakatach informujący o specjalnym udziale Czesława Mozila, ponieważ Mozil nie występuje osobiście - jest wyświetlany na ekranie... Może występował na premierze w Warszawie... Do mniejszych miejscowości (Częstochowa) nie zawitał...
SUPER,POLECAM GORĄCO POD KAŻDYM WZGLĘDEM!!!!
Lekko, łatwo i przyjemnie.
Dawno tak się nie ubawiłem. Świetna gra aktorów i wartka akcja. Kiedyś podobne spektakle można było oglądać w Teatrze Rozrywki w TVP.

Polecane z kategorii spektakl