Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

“Contact families show” – Anna Wańtuch i Performujące Rodziny / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1

spektakl

“Contact families show” – Anna Wańtuch i Performujące Rodziny / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1

“Contact families show” – Anna Wańtuch i Performujące Rodziny / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1 - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

“Contact families show” – Anna Wańtuch i Performujące Rodziny / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1

Choreograficzny performans dla rodzin przygotowany w trakcie procesu warsztatowego z dziećmi w wieku 1,5-10 lat oraz ich opiekunami. Podczas tych spotkań członkowie grupy poznawali twórczość współczesnych choreografów, improwizowali, pracowali, ucząc się metodą Contakids i innych praktyk somatycznych, ale przede wszystkim rozpoznawali swoje własne potrzeby ruchowe w zabawie, która angażowała zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Choreografia składa się z działań, których kolejność jest wynikiem losowych wyborów uczestników dokonywanych w trakcie dziania się performansu, dzięki czemu pojawia się dużo miejsca na improwizację, a spotkanie jest unikatowe i niepowtarzalne. Intensywność zaangażowania się zależy od każdego indywidualnie – chcieliśmy wykreować przestrzeń demokratyczną i swobodną, w której każda aktywność (a także jej brak) jest akceptowana.
Realizacje Anna Wańtuch kierowane są do rodzin z małymi dziećmi. Jej akcje twórcze wykorzystują eksperymenty taneczne, które służą pielęgnowaniu więzi i relacji. W ten sposób tworzy się przestrzeń wypełniona tańcem, radością, bliskością i wspólną zabawą. Atmosfera ta udziela się także widowni, która jeśli tylko chce, może uczestniczyć w widowisku lub zainspirować się do własnych poszukiwań. Świetnie przyjęty Contact Families Show, który został zaprezentowany w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu, eksplorował możliwości formatu on-line, udowadniając, że także przed ekranami można cieszyć się z bycia razem.

Choreografia i reżyseria : Anna Wańtuch
Muzyka : Franciszek Araszkiewicz
Konsultacje twórcze : Justyna Czarnota
Data premiery: 12.12.2020
Obsada: Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Irena Kaczmarczyk, Tomasz Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Sara Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch, Franciszek Araszkiewicz
Spektaklu dedykowany dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.
Aktywny udział i działania na scenie zalecane dla dzieci 2+, mniejsze dzieci będą mogły się zaadaptować z pomocą opiekunów.
W trakcie spektaklu wykorzystywana jest muzyka elektroniczna wykonywana na żywo.
Spektakl powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Crush On Trash w ramach zadania publicznego WCIELENIA_Kraków tańczy! vol.1 współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: “Contact families show” – Anna Wańtuch i Performujące Rodziny / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl