spektakl

Czarny Łabędź

spektakl

Czarny Łabędź

Czarny Łabędź - Bilety na spektakl teatralny

„Czarny Łabędź” inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena.

W spektaklu poruszamy problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. W naszym spektaklu wiejskie podwórko stanowi małą społeczność, która musi poradzić sobie z pojawieniem się kogoś, kto nie mieści się w skali panujących tam zasad, reguł, zależności, przyzwyczajeń itd. Pokazujemy różne postawy mieszkańców podwórkowej społeczności wobec tego co inne, odmienne a więc agresja, odrzucenie, ostracyzm, brak akceptacji, nieprzyjazne komentarze ale również tolerancja i miłość. Pomimo powagi poruszanego tematu, spektakl jest przyjazny, wesoły nie budzi negatywnych emocji a skłania do refleksji. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna tworzą przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl bawi i uczy. Zapewnia wiele estetycznych wrażeń.

Dramaturgia: Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński
Scenografia: Marek Sułek
Muzyka: Marek Żurawski

Prapremiera odbyła się 29 maja 2018 r.

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym m.st. Warszawa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Czarny Łabędź

Niestety, tego przedstawienia nie mogę polecić - zupełna pomyłka, zdecydowanie najgorsze wydanie "Czarnego Łabędzia"jakie widziałam. Gdybym tego sama nie oglądała, to trudno byłoby mi w to uwierzyć, że bajkę o tak pięknym i mądrym przesłaniu można przedstawić w zupełnie nieinteresujący, wręcz prymitywny sposób. Często bywam z dzieckiem w teatrach i na innych widowiskach i pierwszy raz jestem bardzo rozczarowana. Mój syn po 5 minutach spektaklu ocenił, że jest nudny i nawet nie miałam argumentów przeciwko (to samo skomentowała Pani siedząca obok nas). Wiele osób po prostu wyszło w trakcie przedstawienia, co chyba o czymś świadczy...
Przedstawienie niestety bardzo nudne. Moje dzieci (3 i 6 lat) po pół godzinie chciały wracać do domu...
Mimo staran przedstawienie nudne, zakonczenie pozostawia wiele do zyczenia
Zbyt głośna muzyka i tytuł zupełnie nie odpowiadający temu co działo się na scenie. Sporo osób w trakcie opuściło widownię. Nie zrozumiały ani dla maluchow ani dla starszych dzieci.
przedstawienie fatalne. W zasadzie nie wiadomo dla jakiej grupy wiekowej. Maluchy nie zrozumieją a dla 3-4-5 latków zbyt infantylne. Dwóch starszych niemych Panów. Takie samo przedstawienie mozna by było zrobić w domu. Na sali słyszałam głosy dzieci, mojego również, że przestawienie było nudne. To jedno z najgorszych teatrzyków na jakich byłam.
Spektakl nietrafiony. Mysle, ze większość spodziewała się czegoś innego. Przedstawienie dla dzieci a na scenie tylko dwóch panów bez dialogów oraz scena z reanimacja były mało interesujące dla młodej widowni. Zastanawiam się tylko po co tak zmieniać na sile bajki. Pozdrawiam
OKropne przedstawienie. Nudne, głośne i bez jakiegokolwiek przekazu zrozumiałego przez małego widza. Ogromny zawód. Cała sala pełna wiercących się i marudzących dzieci, że ‚nuda’, że ‚choćmy już do domu’.... Zdecydowanie nie polecam!!!

Polecane z kategorii spektakl