spektakl

Czarny Łabędź

spektakl

Czarny Łabędź

Czarny Łabędź - Bilety na spektakl teatralny

„Czarny Łabędź” inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena.

W spektaklu poruszamy problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. W naszym spektaklu wiejskie podwórko stanowi małą społeczność, która musi poradzić sobie z pojawieniem się kogoś, kto nie mieści się w skali panujących tam zasad, reguł, zależności, przyzwyczajeń itd. Pokazujemy różne postawy mieszkańców podwórkowej społeczności wobec tego co inne, odmienne a więc agresja, odrzucenie, ostracyzm, brak akceptacji, nieprzyjazne komentarze ale również tolerancja i miłość. Pomimo powagi poruszanego tematu, spektakl jest przyjazny, wesoły nie budzi negatywnych emocji a skłania do refleksji. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna tworzą przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl bawi i uczy. Zapewnia wiele estetycznych wrażeń.

Dramaturgia: Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński
Scenografia: Marek Sułek
Muzyka: Marek Żurawski

Prapremiera odbyła się 29 maja 2018 r.

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym m.st. Warszawa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Niestety, tego przedstawienia nie mogę polecić - zupełna pomyłka, zdecydowanie najgorsze wydanie "Czarnego Łabędzia"jakie widziałam. Gdybym tego sama nie oglądała, to trudno byłoby mi w to uwierzyć, że bajkę o tak pięknym i mądrym przesłaniu można przedstawić w zupełnie nieinteresujący, wręcz prymitywny sposób. Często bywam z dzieckiem w teatrach i na innych widowiskach i pierwszy raz jestem bardzo rozczarowana. Mój syn po 5 minutach spektaklu ocenił, że jest nudny i nawet nie miałam argumentów przeciwko (to samo skomentowała Pani siedząca obok nas). Wiele osób po prostu wyszło w trakcie przedstawienia, co chyba o czymś świadczy...
Przedstawienie niestety bardzo nudne. Moje dzieci (3 i 6 lat) po pół godzinie chciały wracać do domu...
Mimo staran przedstawienie nudne, zakonczenie pozostawia wiele do zyczenia
Zbyt głośna muzyka i tytuł zupełnie nie odpowiadający temu co działo się na scenie. Sporo osób w trakcie opuściło widownię. Nie zrozumiały ani dla maluchow ani dla starszych dzieci.
przedstawienie fatalne. W zasadzie nie wiadomo dla jakiej grupy wiekowej. Maluchy nie zrozumieją a dla 3-4-5 latków zbyt infantylne. Dwóch starszych niemych Panów. Takie samo przedstawienie mozna by było zrobić w domu. Na sali słyszałam głosy dzieci, mojego również, że przestawienie było nudne. To jedno z najgorszych teatrzyków na jakich byłam.
Spektakl nietrafiony. Mysle, ze większość spodziewała się czegoś innego. Przedstawienie dla dzieci a na scenie tylko dwóch panów bez dialogów oraz scena z reanimacja były mało interesujące dla młodej widowni. Zastanawiam się tylko po co tak zmieniać na sile bajki. Pozdrawiam
OKropne przedstawienie. Nudne, głośne i bez jakiegokolwiek przekazu zrozumiałego przez małego widza. Ogromny zawód. Cała sala pełna wiercących się i marudzących dzieci, że ‚nuda’, że ‚choćmy już do domu’.... Zdecydowanie nie polecam!!!

Polecane