spektakl

Czytanie performatywne III, "My" E. Zamiatin, reż. Maksymilian Nowak (AT Warszawa)

spektakl

Czytanie performatywne III, "My" E. Zamiatin, reż. Maksymilian Nowak (AT Warszawa)

Czytanie performatywne III, "My" E. Zamiatin, reż. Maksymilian Nowak (AT Warszawa) - Bilety na spektakl teatralny

„(...)O co ludzie – od powijaków – modlili się, męczyli? Żeby ktoś raz na zawsze wytłumaczył im, co to jest szczęście – a potem przykuł ich do tego szczęścia łańcuchem.”

Rok 3000. Państwo Jedyne wyrosło i przewyższyło wszystkie poprzednie formy cywilizacji, znalazło bowiem drogę do uniwersalnego szczęścia. Człowiek w końcu został uwolniony od przymusu podejmowania ciągłych decyzji – drogę życiową każdego numeru Państwa Jedynego ustala bowiem Urząd Opieki. Ludzie uwierzyli i oddali się najwyższej formie cywilizacji, dlatego teraz żyją w zagwarantowanym przez nią szczęściu, jedności i zgodzie. Delta – 503, konstruktor Integralu – statku kosmicznego mającego rozpowszechnić wspaniałe dziedzictwo Panstwa Jedynego w każdym zakątku kosmosu. Kiedy jednak ostateczne zwycięstwo jest blisko, bohater zapada na nieuleczalną chorobę – duszę, która staje na jego drodze do szczęścia. Czy uda mu się wyleczyć z duszy i osiągnąć ostateczne szczęście?

Czy wolna wola jest tylko przeszkodą na drodze do osiągnięcia globalnego szczęścia? Dokąd prowadzi bezgraniczna wiara w strukturę społeczną? Czy człowiek pozbawiony wyobraźni jest jeszcze człowiekiem?

TWÓRCY:

REŻYSERIA: Maks Nowak

SCENOGRAFIA : Maciej Strzałkowski – Rajca, Stefania Strzałkowska – Rajca

MUZYKA: Paulina Atmańska

WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA: Barbara Songin

WSPÓŁPRACA DRAMATURGICZNA: Stefania Strzałkowska – Rajca

OBSADA:

Robert Czerwiński, Zbigniew Konopka, Hubert Fiebig, Marta Parzychowska, Maciej Żmijewski

dyskusja Człowiek a technologia, gość: dr Ewa Drygalska (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

dr Ewa Drygalska – historyczka filmu, wykładowczyni PJATK, gdzie prowadzi zajęcia z teorii mediów i sztuki nowych mediów. Wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne do instytucji publicznych. Pomysłodawczyni pierwszego muzealnego hackathonu Hack Art MNW. Pracowała w Muzeum Narodowym w Warszawie jako specjalistka ds. treści cyfrowych oraz w Muzeum Fryderyka Chopina jako koordynatorka ekspozycji multimedialnej.

Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacyjnym MIK (nr tel. 783 708 380)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Czytanie performatywne III, "My" E. Zamiatin, reż. Maksymilian Nowak (AT Warszawa)

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl