spektakl

Czytanie performatywne "Odlot" | Nowe Formy Teatru

spektakl

Czytanie performatywne "Odlot" | Nowe Formy Teatru

Czytanie performatywne "Odlot" | Nowe Formy Teatru - Bilety na spektakl teatralny

W lutym zapraszamy na kolejne z czytań performatywnych w ramach cyklu Nowe Formy Teatru.

Tym razem czeka nas spotkanie z książką "Odlot" Zenona Fajfera (Korporacja Ha!art w Krakowie) w reżyserii Grzegorza Jaremko oraz rozmowa o literaturze z autorem tekstu.

Reżyseria i adaptacja: Grzegorz Jaremko
Muzyka: Bartosz Dziadosz
Obsada: Magdalena Osińska, Maciej Miszczak, Daniel Namiotko


Poemat, przeznaczony na scenę, który czyta się jak powieść. Tekst wizjonerski, wyzwolony z wszelkich ram gatunkowych, brawurowy taniec języka i wyobraźni. Odkrywczy formalnie, odważny politycznie i światopoglądowo, być może najodważniejszy utwór literacki ostatnich lat. Słowem: Odlot. Odlot Nasz Narodowy, wnikliwie nam się przyglądający, nie oszczędzający nikogo i niczego.


Odlot Zenona Fajfera jest poematem dramatycznym wracającym w samo oko cyklonu, do momentu katastrofy, który nie następuje, ale trwa w paradoksie teatralnej metafory. Dzięki połączonym siłom współczesnej poezji i dramaturgii nieoglądającej się na istniejący teatr, zainscenizowane na kartach książki przedstawienie nie reprezentuje kulturowej i duchowej katastrofy, jaką przeżyliśmy i przeżywamy wciąż, ale daje nam ją do doświadczenia w sposób tak wyostrzony i skalpelowo precyzyjny jak tylko poezja najwyższych lotów potrafi. Dariusz Kosiński

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Czytanie performatywne "Odlot" | Nowe Formy Teatru

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl