Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

spektakl

„DZIEŃ ŚWIRA”

spektakl

„DZIEŃ ŚWIRA”

„DZIEŃ ŚWIRA” - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Jestem w proszku, w rozsypce – wypatroszony rozmontowany wypalony i śmiertelnie zmęczony chociaż niczego w życiu nie dokonałem” – tak mówi o sobie Adam Miauczyński, lat 44. Nauczyciel, polonista, neurotyk. Ojciec nastolatka, rozwiedziony. Koneser Chopina, Mickiewicza i płatków kukurydzianych. Szary Polak.

Miauczyński jest bohaterem uwikłanym w rzeczywistość, którą ledwo znosi. Obsesyjnie walczy z każdą minutą życia, starając się nad nią jakkolwiek zapanować. Nie udała mu się kariera, nie udało mu się małżeństwo, nie udało mu się nic. Może uda mu się obudzić, wstać i nie oszaleć. Zmagając się ze swoimi natręctwami, brakiem zrozumienia i rosnącą frustracją, Adaś Miauczyński stara się przetrwać w rzeczywistości. A rzeczywistość go przygniata. Z każdym dniem coraz mocniej. Każdego ranka wstaje i przeżywa swój osobisty „dzień świra”.

Najnowszy spektakl Białołęckiego Ośrodka Kultury, tak jak cała twórczość Marka Koterskiego, balansuje pomiędzy żywiołem komicznym i tragicznym. Z jednej strony – to sztuka o nieprzystosowaniu. Dramat o wypaleniu, zmęczeniu, bezradności w konfrontacji ze światem, sobą i drugim człowiekiem. Ale przede wszystkim – sztuka o samotności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: „DZIEŃ ŚWIRA”

Genialny spektakl. Doskonała gra aktorska, wspaniały przekaz.
Sławomir 23.05.2022 08:31
Bardzo fajny spektakl :) polecam szczególnie tym, którzy znają film ;)
Misiek 23.03.2022 22:43
Świetny spektakl. Dobra gra aktorska, fantastyczna muzyka. Bardzo mile spędziliśmy wieczór.
Karolina 23.01.2022 14:40
Znakomity spektakl!
Rob 22.01.2022 17:47
Jako super fanka Tego Typa Mesa, a od wczoraj również talentu Mateusza Grydlika bardzo polecam i zachęcam do pójścia na spektakl. Świetnie się bawiłam!
KB 16.01.2022 09:27

Polecane z kategorii spektakl