spektakl

Diabelski młyn

spektakl

Diabelski młyn

Diabelski młyn - Bilety na spektakl teatralny

"Diabelski młyn kojarzy mi się z karuzelą z wesołego miasteczka" - mówi Marek Pasieczny, reżyser sztuki. - "Jest to miłe wspomnienie z dzieciństwa, ale w potocznym rozumieniu diabelski młyn to także kocioł i chaos."
Za wieloznacznym tytułem idzie nieprosta historia dwóch osób. ON - dystyngowany pan w średnim wieku, ONA - tajemnicza, młoda kobieta. Nic o nich nie wiemy, zaczynamy więc od pierwszych minut spektaklu zadawać pytania. Kim są: oddzielnie, dla siebie, w jakim celu się spotkali? Śledzimy grę w "kto jest kim", w udawanie i szczerość, i ta gra nas intryguje, wciąga.
Wielu mężczyzn i wiele kobiet zna tę historię: żona wyjechała na kilka dni więc ON pakuje się w "przygodę" i pokrętnie tłumaczy swoją niewierność; ONA odgrywa rozmaite role, udaje i nabiera. Po co?
Jednak "po coś". Finał zaskakuje, wszystkie wątki uzyskują sens, a ICH historie urzeczywistniają się. Odkrywamy skomplikowaną przeszłość bohaterów, konsekwencje, które przychodzi im ponieść, wraz z nimi, doświadczamy swoistego katharsis. A mimo tego?
- "Historię Diabelskiego młyna podamy w sposób prosty, zabawny i logicznie spójny, który sprawia, że mówiąc o rzeczach ważnych, tekst nie ma ciężaru moralitetu a raczej lekkość farsy"- zapewnia Marek Pasieczny.

Czas trwania spektaklu
1 godz. 20 min.

Autor: Eric Assous
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy: Agata Uchman
Muzyka: Robert Łuczak
Światło: Damian Pawella
Fotografie: Jacek Kołodziejski
Obsada:
ROMA GĄSIOROWSKA - ŻURAWSKA (Aktorka TR Warszawa)
PRZEMYSŁAW BLUSZCZ (Aktor Teatru Ateneum)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Diabelski młyn

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl