spektakl

Disco Polo - Wieczór Poezji Śpiewanej

spektakl

Disco Polo - Wieczór Poezji Śpiewanej

Disco Polo - Wieczór Poezji Śpiewanej - Bilety na spektakl teatralny

Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej

Mimo dekady ciszy, muzyka disco polo triumfalnie powraca drugą falą. Miliony Polaków nie wyobrażają sobie bez niej wesela lub dyskoteki. Czy oznacza to, że mamy paskudny, prowincjonalny gust? A może po prostu polski rynek muzyki rozrywkowej nie ma nic do zaoferowania w zamian? Spektakl jest próba zrozumienia fenomenu tego gatunku.
Artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich - głównie marzeń i wyobrażeń na temat lepszego, kolorowego zachodniego świata, który nagle stanął przed Polakami otworem.
Akcja rozgrywa się w ciasnym, postkomunistycznym i kiczowatym mieszkaniu. Analogicznie do "Tanga" Rybczyńskiego - jeden pokój i wielu, niezależnych od siebie, mijających się lokatorów.

Reżyseria: Tomasz Valldal Czarnecki
Scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
Muzyka: Zbigniew Kosmalski, Krzysztof Wojciechowski
Choreografia: Michał Cyran
Chórki: Paulina Grochowska

Występują: Michał Cyran, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Aleksandra Konior, Paulina Łaba, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Mikołaj Ostrowski, Alicja Stasiewicz, Bartek Sudak, Oksana Terefenko, Katarzyna Wojasińska, Maciej Zaruski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Disco Polo - Wieczór Poezji Śpiewanej

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl