spektakl

Dziadek do Orzechów - Klasyka i Lód - Rosyjski Klasyczny Balet

spektakl

Dziadek do Orzechów - Klasyka i Lód - Rosyjski Klasyczny Balet

Dziadek do Orzechów - Klasyka i Lód - Rosyjski Klasyczny Balet - Bilety na spektakl teatralny

Rosyjski balet klasyczny (Classical Russian Ballet)
pod kierownictwem HASANA USMANOVA

Z udziałem solistów Teatru Wielkiego (Moskwa) i Teatru Maryjskiego (Petersburg)

Światowa premiera. Po raz pierwszy: scena i lód!

„Jezioro łabędzie. Klasyka i Lód.”
„Dziadek do orzechów. Klasyka i Lód.”

Po raz pierwszy w historii w jednym przedstawieniu wykorzystana zostanie tradycyjna scena baletowa i lód, na których wystąpi rosyjski balet klasyczny pod kierownictwem HASANA USMANOVA!
Widowisko w wykonaniu najlepszych tancerzy i łyżwiarzy figurowych Rosji. Już teraz możecie Państwo zobaczyć zestawienie baletu klasycznego i jazdy figurowej na lodzie! I choć połączenie tak odmiennych dziedzin wydawałoby się niemożliwe, współczesny teatr wciąż ewoluuje, odkrywając przed widzami nowe, niezbadane dotychczas zakątki!

„Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów” – dwa potężne dzieła, które poza postacią Piotra Czajkowskiego łączy bezlitosna walka dobra ze złem oraz pewność, że dobro zwycięży, a miłość i sprawiedliwość na pewno zapanuje!
Fantazyjna scenografia, efektowne kostiumy, doskonała gra aktorska oraz umiejętności taneczne na światowym poziomie w połączeniu z nowatorskimi elementami Hassana Usmanowa to gwarancja emocji, które trudno opisać słowami – trzeba je po prostu przeżyć! To spektakl dla całej rodziny i kwintesencja tego, co najlepsze w rosyjskiej kulturze ostatniego stulecia.
Wraz z bohaterami, zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż do bajkowego świata legend i niekończącej się wyobraźni.

Balety odbywają się w dwóch aktach.
Czas trwania : 2 godziny 20 minut z przerwą (20 minut)
Muzyka: Piotr Czajkowski
Kierownik: Hasan Usmanov

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dziadek do Orzechów - Klasyka i Lód - Rosyjski Klasyczny Balet

Przejmująca, baśniowa opowieść. Pozwala poczuć się jak dziecko.
Spektakl slaby jak na cene biletow.Scenografia bardzo marna.
Przedstawienie było fantastyczne wysoki poziom artystyczny. Czuję się natomiast oszukana co do czasu trwania przedstawienia, które miało trwać wedle opisu 2 godziny, natomiast całość łącznie z przerwą trwała 1 godz.50min. Uważam, że jest to nieuczciwe w stosunku do widza.
niezwykłe przedstawienie... piękny taniec i cudownie utalentowani tancerze.. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem !
Bardzo widowiskowe połączenie sceny i lodu. Wyjątkowe akrobacje. Polecam
Rosyjski balet oglądałam po raz drugi. Pierwsze było "Jezioro łabędzie", drugim "Dziadek do orzechów'. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie jestem znawczynią baletu ale uważam, że każdy powinien choć raz obejrzeć taki spektakl. Jeśli chodzi o obsługę biletową czy w szatni to na bardzo dobrym poziomie.
Zapowiedź Imprezy brzmiała bardzo obiecująco, zwłaszcza możliwość prezentacji Dziadka do Orzechów w Hali Ludowej. Wyobrażałam sobie że na części płyty zostanie zbudowane lodowisko, a tu jedno wielkie rozczarowanie. Scena na której wystawiony był Balet była niewielka (opera Wroc ma większą), skromna jeśli chodzi o dekoracje. Obietnica występu artystów z tak słynnych rosyjskich scen jak Peterburski Teatr Maryjski i Moskiewskiego Teatru Balszoj sprawiła, że z zapartym tchem czekałam na ten "wielki" dzień. Tym czasem skromniutko. Malutka scenka, słaba dekoracja, dwa telebimy po boku z nienajlepszym ustawieniem obrazu (dużo ciemniejsze obrazy niż w rzeczywistości na scenie - złe oświetlenie do kamery)sprawiły, ze czar tak pięknie zapowiadającego sie spektaklu "Dziadka do orzechów" prysł. Nie mogę jednak zarzucić nic baletowi i aktorom - oni byli doskonali, jednak anturaż wiele psuł.
Widowisko ładne, ale komfort i atmosfera Hali Stulecia psują odbiór. Bardzo wąskie siedzenia i nieprzewidywalna temperatura wewnątrz to zdecydowane minusy.
Przemek 21.02.2018 10:29
Piękne przedstawienie :) Gorąco polecam!!!
marzena 20.02.2018 15:07
Spektakl mi sie podobał. kostiumy przepiękne. Z minusów to było mało jazdy figurowej i scena była bardzo daleko mimo iz cena biletu nie była niska
Sam występ super, lecz kupiłam bilety za 150,- na płycie i niestety niewiele mogłam zobaczyć, osoby siedzace przede mna zaslanialy cały widok, został jedynie telebim...a nie na to liczyłam, telewizor mam w domu:(
Bardzo wyczekiwałam tego wydarzenia i ogromnie się zawiodłam. Miałam bardzo dobre miejsce, zwykle je właśnie wybieram i widoczność powinna być świetna, zarówno dobrze widoczna scena jak i wizja na telebimach. Tymczasem... Mała scena z baaardzo biedną scenografią, w zasadzie praktycznie nieistniejącą... Skrawek tafli na której niewiele było można dostrzec, co rusz zadymiany, więc tym bardziej tancerze w oparach znikali... Jakość telebimów - tragiczna!!! Mimo okularów miałam rozmazany obraz!!! Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Żal tych tancerzy, bo na pewno wkładali w układ i akrobacje wiele serca, ale nie dało się tego w pełni docenić przy takiej oprawie. No i tak muzyka z głośników. Zresztą widzowie też średniej jakości, głośne komentarze, nagrywanie, zdjęcia z fleszami, dzieci dziko biegające po sali... No przykre. Ewidentnie spektakl ma potencjał, układy i akrobacje są przemyślane i żal występujących, którzy nawet nie zostali przedstawieni, a większość widowni wyszła, zanim zeszli ze sceny. Za te pieniądze? Nie. Bardzo nie.
wanderer 20.02.2018 12:40
Słabe, występujący, dekoracje, nagłośnienie, wszystko trzeciego sortu. Nie polecam.
warto było pójść, naprawdę ciekawy bylet największym minusem - publiczność ludzie ubrani w wytarte spodnie i rozciągnięte bluzki. Jedzenie czipsów, siorbanie, robienie zdjęć z fleshem, głośne komentowanie, alkohol i zapiekanki, buczenie i wycie na tancerzy, czy wreszcie wychodzenie przed zejściem aktorów ze sceny. wstyd, po prostu wstyd
Tomasz 20.02.2018 12:18
Sam występ - dobry. Brakowało jednak oprawy, brak programu, bezimienni artyści = prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia kto występował zarówno na lodzie, jak i na scenie. Tak nie powinno to wyglądać...
Piękne przedstawienie,perfekcyjne wykonanie, śliczne stoję sztuka warta polecenia
Hałtura, muzuka z głośników, brak synchronizacji, bieda scenografia - nie polecam
Zdecydowanie polecam, przepiękny spektakl.
Przepiękne widowisko, barwne, dynamiczne, balet na najwyższym poziomie!
BeataPi 13.02.2018 22:14
Dno i wodorosty. Grube baletnice ciężkie niczym slonice. To nie balet a farsa
Piękny balet! To co artyści wyprawiają na scenie budzi wielki podziw. Widać że wkładają w to ogromny wysiłek, poświęcenie i ilość czasu.
beatabb 02.02.2018 13:31

Polecane z kategorii spektakl