spektakl

„Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl taneczny

spektakl

„Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl taneczny

„Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl taneczny - Bilety na spektakl teatralny

Dawno, dawno temu w małym miasteczku u podnóża gór spadł pierwszy śnieg. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały nadchodzących Świąt, podczas gdy ich rodzice przystrajali domy świerkowymi gałązkami i robili ostatnie przedświąteczne zakupy na jarmarku. Jedna z dziewczynek, Klara, miała w tym roku otrzymać wyjątkowy prezent - drewnianego dziadka do orzechów. Ukryty pod choinką, przewiązany kokardą i przysłonięty innymi podarkami czekał na swoją nową właścicielkę. Przez chwilę widać było tajemniczy błysk w oku figurki - czy to tylko złudzenie, czy właśnie do nas mrugnęła?

Teatr Tańca Terpsychora wraz z warsztatowiczami oraz przyjaciółmi Szkoły Tańca Jane Austen zapraszają na magiczny spektakl pt. "Dziadek do orzechów" na motywach baletu do muzyki Piotra Czajkowskiego. Klasyczny spektakl taneczny zostanie pokazany w nowej zaskakującej odsłonie, łączącej w sobie różne style i konwencje: obok choreografii baletowych zobaczycie m. in. układy oparte na europejskich tańcach salonowych XIX i XX wieku, tańcu orientalnym, pantomimie...

Przyjdźcie z całą rodziną do Nowohuckiego Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) i dajcie się porwać do krainy, w której zabawki ożywają, królowa słodyczy zaprasza do tańca, a dziecięce marzenia stają się rzeczywistością!

Reżyseria: Maja Zawada

Inscenizacja: Maja Zawada, Agnieszka Stawicka, Aleksandra Mamulska

Choreografia: Maja Zawada, Agnieszka Stawicka

Choreografia walk: Rafał Rodzaj

Przygotowanie baletowe: Ariadna Herzig

Scenografia: Marta Stawicka

Reżyser światła: Agnieszka Stawicka

Kostiumy: Alena Bialova, Magdalena Białek, Agnieszka Stawicka

Grafika: Karina Znamirowska

Produkcja: Konrad Zawada

Występują: tancerze Teatru Tańca Terpsychora, warsztatowicze oraz przyjaciele Szkoły Tańca Jane Austen

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje „Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl taneczny

Spektakl był przepiękny. Kolorowe stroje, ciekawe i dobrze zatańczone układy taneczne, piękna scenografia podkreślona dobrym oświetleniem pozwalały się przenieść się w bajkowy świat. To jest nieco krótsza i łatwiejsza w odbiorze dla młodszej widowni wersja "Dziadka do orzechów" niż balet Czajkowskiego wystawiany w operach, co potwierdziła moja dziewięcioletnia córka po obejrzeniu obu wersji. Przedstawienie oglądaliśmy z dużą przyjemnością. Niestety odbiór psuło zachowanie części widowni: płacz małych dzieci, głośne rozmowy innych niewiele większych dzieci, a czasami i zachowanie ich rodziców. Spektakl rodzinny nie oznacza, że można przyjść ze wszystkimi, którzy są w domu i że mogą oni robić co chcą, a całą reszta ma ochotę tego słuchać. Hałasy na widowni przeszkadzają widzom i artystom. Warto od najmłodszych lat przygotowywać dzieci do oglądania przedstawień, zwracać im uwagę, żeby nie rozmawiały w trakcie, a gdy nie udaje się ich utemperować, to trzeba wyjść. W przypadku maluchów w wózkach, nie jestem przekonana, że dobrym pomysłem jest przychodzenie z nimi na przedstawienia, a to niestety staje się coraz częstsze. Płaczące dzieci na widowni bardzo przeszkadzają w odbiorze sztuki, również tym, którzy sami mają i lubią dzieci. Z powodu publiczności nie zdecydowaliśmy się iść na kolejne przedstawienie tej samej grupy, "Piękna i bestia", chociaż mieliśmy dużą ochotę je zobaczyć, ale w spokoju, a nie denerwując się co chwilę. Warto pomyśleć jak my byśmy się czuli stojąc na scenie, gdyby część widowni płakała, opowiadała co zje na obiadek, albo siedziała z nosami w telefonach, których podświetlone ekrany rozpraszają sąsiadów.
Piękny spektakl! Widać, że tancerze wkładają całe swoje serce w to co robią. Prawdziwa uczta dla oka i ucha z cudowną muzyką Piotra Czajkowskiego. Polecam!
Świetne przedstawienie! Piękne stroje i bardzo utalentowani tancerze :) Napewno jak będzie jeszcze wystawiane pojawię się na nim .
Cudowny, wspaniały spektakl! Bajkowy, kolorowy i świetnie zagrany i wytańczony. Feeria strojów, kolorów i tańców. Idealny dla całej rodziny, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zdecydowanie polecam!
Spektakl rodzinny był zbyt długo.Pierwsza część dawała nadzieję,zaciekawiła najmłodszych widzów.Przy czym druga część to była dla dzieci istna męka. Jesteśmy zawiedzione. Spektakl nudny,niedostosowany do potrzeb dziecka.
Przepiękny spektakl z fantastycznymi tancerzami
Piękne barwne przedstawienie!!!
Fantastyczny spektakl, piękne kostiumy, cudowni tancerze, polecam
Wspaniały spektakl! Niesamowite tańce, barwne kostiumy, gustowna scenografia. Polecam.
Cudownie, kolorowo, malowniczo!
Piękne przedstawienie. Taniec przesliczny 😊😊😊
Prawdziwy profesjonalizm. Piękny występ, warto zobaczyć. Polecam
Wspanisły spektakl, w którym muzyka Piotra Czajkowskiego nie była odosobnioną gwiazdą.
Świetnie zaaranżowane i wykonane przedstawienie. Super rodzinna atrakcja w przedświątecznej gonitwie. Podobały mi się stroje, tańce, gra świateł. Ponadczasowy spektakl i niezapomniana muzyka. Gratuluję i gorąco polecam całym rodzinom.
Rewelacja. Pierwsze dwa skojarzenia, to pasja i kolory. Wszystko, czego trzeba, żeby dać się całkowicie wciągnąć w bajkowy świat Dziadka do Orzechów. Najmniejsze maluszki mogą nie do końca wytrwać, ze względu akcję opowiadaną wyłącznie tańcem.
Piękny spektakl. Dla 4-latka nieco za duługi, ale moim zdaniem i tak warto. Polecam!
Cudowne przedstawienie. Wspaniale kostiumy i fenomenalne tańce. Polecam
Bardzo piękne, kolorowe przedstawienie. Pomimo tego, iż spektakl jest rodzinny, to jednak powinno się zastanowić, czy przychodzić z dziećmi poniżej piątego roku życia.. Płacz dzieci utrudnia odbiór innym
Przedstawienie piękne ale mam 1 zastrzeżenie, tancerka w przezroczystych spodniach i stringach pod spodem na spektaklu dla dzieci to jednak przesada. Zwłaszcza że pozostałe tancerki w podobnych strojach mialy bardziej przyzwoitą bieliznę.
Cudowne rodzinne przedstawienie z piękna muzyka! Polecamy i dziękujemy twórcom.
Przedstawienie naprawdę robi wrażenie, tancerki i tancerze wspaniali. Zastanowiłabym się jedynie nad wprowadzeniem narratora, który coś wyjaśni, zaciekawi, opowie, co się będzie działo - wystarczyłaby przed każdym aktem krótka wypowiedź pana wprowadzającego. Dla dorosłych wszystko jest jasne, ale dzieci fabuła jest bardzo abstrakcyjna. Mimo wszystko jednak doświadczenie wyjątkowe. Do pełni szczęścia brakowało tylko orkiestry... ogólnie bardzo udane wyjście - święto muzyki i tańca przed świętami! :)

Polecane z kategorii spektakl