spektakl

Dziady cz. II, Upiór

spektakl

Dziady cz. II, Upiór

Dziady cz. II, Upiór - Bilety na spektakl teatralny

Dziady cz. II, Upiór

Spektakl gościnny Teatru GROT na podstawie dramatu Adama Mickiewicza.
PREMIERA WARSZAWSKA 29 marca 2015 r.

"Spektakl Teatru Grot to próba oryginalnej interpretacji trudnego dramatu Adama Mickiewicza, który pokazuje, że stare tradycje ludowe mogą fascynować i być dla artysty źródłem inspiracji. Reżyser proponuje powrót do korzeni, co w dobie napływającej do nas kultury celtyckiej czy amerykańskiej jest nie lada wyczynem.
Akcja dramatu rozgrywa się w ciemnej kaplicy, gdzie wokół trumny zgromadzili się ludzie, czekający na pojawienie się duchów zmarłych. Wśród nich wyróżnia się Starzec: grany przez Jarosława Grudę, który wyraźnie uwielbia brać udział w dziadach. Wszystkimi przewodzi Guślarz, którego rolę w rewelacyjny sposób zagrał sam reżyser spektaklu Arkadiusz Głogowski. Unoszący się po całej widowni zapach palonej przez niego garści kądzieli pozwala widzowi poczuć się uczestnikiem obrzędu. Każdy wywołany przez Guślarza duch pojawia się z tyłu widowni, przechodzi przez nią , ocierając się o widzów, i dochodzi do sceny, by odegrać swoją rolę.
Wszyscy aktorzy, którzy wcielili się w role zjaw i duchów, zasługują na wielkie brawa. [...] Moment napięcia, strachu, litości i niepewności podkreśla muzyka, znakomicie skomponowana i wykonana na potrzeby spektaklu przez Izabelę Taraszkiewicz. Atmosferę grozy i strachu pozwalają rozluźnić role śpiewane, zwłaszcza Diva (Pasterka), grana przez Kingę Głogowską, zachwyca delikatnością, strojem, a przede wszystkim ekspresyjnym, pięknym śpiewem.
Motto Teatru Grot brzmi: "Teatr trafiający w serca". I takie właśnie jest przedstawienie."
Agnieszka Ślązak-Gwizdała "Prosto w serca"

Reżyseria i scenografia: Arkadiusz Głogowski
Muzyka: Izabela Taraszkiewicz
Choreografia: Ewa Kliszewska
Kostiumy: Anna Dominika Strzępek
OBSADA
Arkadiusz Głogowski / Guślarz
Michał Lesień Głowacki/ Gustaw
Stanisław Biczysko/ Pan
Jarosław Gruda / Starzec
Kinga Teresa Głogowska / Pasterka
Karolina Michalik / Dziewczyna
Ewa Drzymała / Sowa
i inni

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dziady cz. II, Upiór

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl