spektakl

Dzień Świra opera | musical

spektakl

Dzień Świra opera | musical

Dzień Świra opera | musical - Bilety na spektakl teatralny

„Dzień Świra opera|musical”

15 lat od premiery kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.
Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej.
W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski (ex-lider zespołu Leszcze, wokalista oratorium „Tu Es Petrus”). Wszystkie najważniejsze kobiety Adasia Miauczyńskiego zagra zjawiskowa Joanna Kołaczkowska (artystka kabaretu Hrabi). Jako Synuś Sylwuś wystąpi Wojciech Solarz (aktor seriali „Bodo”, „O mnie się nie martw”, „Oficer”). W pozostałych rolach zobaczymy członków popularnego Kwartetu Rampa: Joannę Pałucką, Annę Ścigalską, Stefana Każuro, Grzegorza Kuciasa.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.
PREMIERA 7 lipca 2017 o godz. 19:07.
Reżyseria: Marcin Kołaczkowski
Libretto: Marek Koterski
Muzyka: Hadrian Filip Tabęcki
Scenografia i kostiumy: Anna Puchalska
Choreografia: Jarosław Staniek
Produkcja: Music Company i Sztukoteka
Partner: Teatr Kamienica
Zdjęcia: Sylwester Ciszek

Obsada: Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska, Wojciech Solarz, Kwartet Rampa w składzie - Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dzień Świra opera | musical

Spektakl był trzecią wersją Dnia Świra którą widziałam (po filmie I sztuce teatralnej). Przedstawienie jest przednie dla każdego kto lubi musical jako gatunek a ja lubię. BYłam ciekawa spektaklu I też sugerowałam sie udziałem M.Miecznikowskiego I Joanny Kołaczkowskiej. Obu artystów bardzo cenię I nie zawiodłam sie. Wspaniali! Realizacja, pomysły w wykonaniu zespołu Rampa też bardzo dobre I ani chwili sie nie nudziłam. Polecam:))))A
Spektakl niestety rozczarowal. Slabe naglosnienie spowodowalo brak zrozumienia tekstu ale test sprawa techniczna. Sam spektakl i forma rozczarowala i mimo staran wielu osob trudna do zrozumienia czego rezultatem bylo niestety niekulturalne wyjscie czesci widowni w trakcie spektaklu. Wymuszona przerwa techniczna spowodowana awaria naglosnienia zakonczyla nasza przygode z "Dniem Swira" po 40 minutach.
Oczywiście wiedziałem na co idę znając wcześniej film.Pierwsza część raczej bezbarwna, mnie rozczarowała.Druga odsłona już dużo lepsza.Bardzo dobry występ Miecznikowskiego,aktorzy Teatru Rampa mimo upływu lat w znakomitej formie,szkoda że moja ulubiona Joanna Kołaczkowska była niedysponowana.Spektakl jednak wart obejrzenia.
Lubię i bardzo cenię wykonawców ale sama idea przerobienia tekstu na operę(!) nie przekonuje mnie. Scenografia, gra aktorów - ok, ale po co śpiewać?
Dziwnej konstrukcji kalka "na siłę" z doskonałego filmu sprzed lat. Beznadzieja i dno jakiego chyba jeszcze nie dane mi było doświadczyć w jakimkolwiek teatrze. Tylko fakt że byłem w towarzystwie osoby którą zaprosiłem to opuściłbym salę po przerwie! Żenada, dno, szkoda czasu!
Niestety, nie podobalo mi sie. Zupelnie niepotrzebne przedsiewziecie- przeniesienie filmu na deski teatru w wersji spiewanej. Nie usmialam sie, nie wzruszylam, nie zachwycilam. Momentami nie do zniesienia byly te zaspiewy, nie zostane fanka kompozytora. Nie polecam.
Znakomita gra aktorska, jednak sztuka dłuższymi momentami nudna. Kilkanaście osób wyszło w przerwie i na drugą połówkę nie wrócili co przy wcale nie tanich biletach daje twórcom musicalu sporo do myślenia.
Nie polecam. Duże rozczarowanie,słaba muzyka mimo dobrej gry aktorów.
Genialne!Momentami trudno było powstrzyać wybuchy śmiechu :) Doskonałe wokale. Polecam.

Polecane z kategorii spektakl