Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Dziennik Przebudzenia

spektakl

Dziennik Przebudzenia

Dziennik Przebudzenia - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Dziennik przebudzenia” to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl w całości posypany pilchowskim poczuciem humoru, zarazem nie uciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia.
Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych.
Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

Kiedy Adam Ferency nagrał pierwszy tom Dzienników dla Polskiego Radia, Jerzy Pilch powiedział wprost: „ten dziennik jest pański również”. W wywiadzie udzielonym Janowi Bończy-Szabłowskiemu Adam Ferency przybliżył na czym polega ten rodzaj pewnej pozaartystycznej i intelektualnej bliskości:
„[…] Bliskie mi były zawsze poglądy księdza Józefa Tischnera, który powtarzał wielokrotnie, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem księdzem i Polakiem. Właśnie Jerzy Pilch najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem ewangelikiem czy Polakiem, i to w nim cenię. Dla mnie fundamentalną cechą człowieka jest poczucie humoru. A Pilch jest nim obdarzony. Są oczywiście też inne drobne podobieństwa: jesteśmy prawie rówieśnikami, nasi ojcowie nosili imię Władysław. A i temat napojów wyskokowych dla każdego z nas nie jest obcy”.

Na naszej scenie zagrają:
Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz

Scenariusz: Magda Kupryjanowicz
Muzyka: Piotr Łabonarski
Reżyseria: Adam Ferency
Spektakl na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Dziennik Przebudzenia

Bardzo ciekawy spektakl, gra aktorska fenomenalna, szczególnie Pana Adama Ferency.
01.11.2021 11:10
Kawal dobrego Pilcha i zycia. Kawal dobrej rezyserii i aktorstwa Adama Ferencego. Pieknie wybrzzmialo zmaganie z proza zycia i nieuchronnoscia odejcia. Razila zla dykcja aktorki.
danutka 29.10.2021 10:00
Mieszanka dwóch pokoleń aktorów. Wspaniała gra aktorska doświadczonego już aktora. Proszę o więcej
szyrenka 18.01.2019 17:59
Bardzo dobry spektakl! Adam Ferency i jego głos to dobre połączenie oddające w całości pilchowskie refleksje nad poruszanymi kwestiami bieżących wydarzeń jak i życia codziennego człowieka dojrzałego, zmagającego się z dolegliwościami zdrowia, który lęka się tego co ze sobą niesie starość, a przede wszystkim impotencji duchowej.
ebs 13.01.2019 17:20
Dobra gra, trudny tekst i temat
13.01.2019 10:35

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
14.10.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl