spektakl

EKSPRESJE

spektakl

EKSPRESJE

EKSPRESJE - Bilety na spektakl teatralny

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury zagości Centrum Sztuki Tańca z w ramach realizacji programu EKSPRESJE. Cykl obejmować będzie spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi. EKSPRESJE to regularna prezentacja
i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem i sztukami performatywnymi - profesjonalnych i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, na którym będzie można zobaczyć coś więcej niż tylko taniec.

17:00 - Centrum w Ruchu - Ramona Nagabczyńska "Dinge"

„The Way Things Dinge” to wielogodzinny performance muzealny, autorstwa Ramony Nagabczyńskiej, mający postać obiektu choreograficznego. Badana jest w nim choreograficzna istota systemów zależności, zarówno tych naturalnych, jak i tych wytworzonych przez człowieka. Forma performance’u, przypominająca raczej rzeźbę kinetyczną niż spektakl taneczny, jest próbą odwrócenia perspektywy z teatralnej na plastyczną, i co za tym idzie przewartościowania istoty cielesności oraz dramaturgii w tańcu. Praca ta jest propozycją przemyślenia procesu materializacji gestu tancerza i doświadczenia własnego „ja” w splocie działań świadomych, intencjonalnych, jak również tych przypadkowych, podyktowanych prawami fizyki.

20:30 - Fundacja Burdąg - Meg Foley/Maria Stokłosa "Action Is Primary – Wychodząc do działania"

Spektakl powstał w Filadelfii według koncepcji Meg Foley. W 2012 Maria Stokłosa i Meg Foley spotkały się w Filadelfii. Zainteresowane podobieństwem swoich praktyk choreograficznych doprowadziły do ponownego spotkania rok później w Centrum w Ruchu w Warszawie i w Burdągu na Mazurach. W 2015 Maria Stokłosa została zaproszona przez Meg Foley do projektu mającego na celu rozwinięcie jej praktyki improwizacji tanecznej o nazwie Action is Primary. Przez pół roku Maria Stokłosa wraz z Meg Foley, Kristel Baldoz i Annie Wilson ćwiczyła i rozwijała tę praktykę. Rezultatem było ponad 30 spektakli z ich udziałem, opartych na praktyce Action is Primary, które odbyło się w kwietniu 2016 w Icebox Project Space
w Filadelfii. Po zakończeniu projektu Meg Foley udostępniła swoją praktykę Marii, Kristel i Annie do dalszego rozwoju i indywidualnej interpretacji.

„Jesteśmy rozpięci pomiędzy zapadaniem się w siebie, a wypluwaniem na zewnątrz. W jaki sposób możemy zaangażować się w to, co jest już obecne, przywołać nasze wnętrze na zewnątrz, a tłu pozwolić stać się pierwszym planem?"

Organizator: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’
Partner: Mazowiecki Instytut Kultury
Projekt finansuje: Miasto Stołeczne Warszawa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje EKSPRESJE

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl