Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn

spektakl

Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn

Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Édith i Marlene” to historia wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek: Édith Piaf i Marleny Dietrich. W spektaklu zobaczymy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste i każda z nich wiele bezpowrotnie straciła. Tytułowe bohaterki miały wspólną pasję, którą była sztuka - to miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Największe przeboje z repertuaru artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam Padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynne piosenki „Ich hab’noch einen Koffer in Berlin” i „Lili Marleen” z repertuaru Marleny Dietrich.

Niewątpliwie jednym z najmocniejszych atutów tego przedstawienia jest postać i głos Elżbiety Nagel, która wciela się w rolę Édith Piaf i śpiewa jej największe przeboje w nowych aranżacjach. Jako Marlene Dietrich zobaczymy… Marcina Januszkiewicza. Aktor wybornie radzi sobie z tym zadaniem, a efekt zobaczycie Państwo już w dniu premiery!
W spektaklu występują również: Matylda Damięcka jako Momone, Stanisław Banasiuk jako Leplée, Tomasz Borkowski jako Théo, Jakub Wieczorek jako Marcel i Andrzej Deskur jako Raymond.

Muzyczne dziedzictwo Édith Piaf jest klasyką wszech czasów. Ma wielki wpływ na kolejne pokolenia artystek i artystów. W jego centrum niezmiennie pozostaje osobowość największej francuskiej śpiewaczki XX wieku, której piosenki zna cały świat. Marlena Dietrich, też dysponowała wyjątkowym głosem i gigantyczną sceniczną charyzmą. Obie zostawiły po sobie kultowe wykonania szlagierów pisanych specjalnie dla nich przez najlepszych piosenkopisarzy swojego czasu. Moim zadaniem, jako kierownika muzycznego, było stworzenie aranżacji mocno obecnych w dzisiejszych realiach i jednocześnie solidnie osadzonych w tradycji – mówi Jan Emil Młynarski.

Po pierwszych premierowych pokazach w stolicy planowana jest trasa spektaklu po Polsce. Sztuka zainauguruje działalność „Sceny Impresaryjnej ŚWIT”, nowego miejsca na mapie teatralnej Warszawy. Widownia liczy blisko 350 miejsc, a zatem jest największą ze wszystkich po prawej stronie Wisły.

Reżyseria: Maria Seweryn
Kierownictwo muzyczne: Jan Emil Młynarski
Reżyseria światła: Marcin Robak
Obsada: Elżbieta Nagel, Marcin Januszkiewicz, Andrzej Deskur, Matylda Damięcka
Stanisław Banasiuk, Tomasz Borkowski, Jakub Wieczorek
Zespół muzyczny: Zbigniew Chojnacki (akordeon), Piotr Domagalski (kontrabas), Jan Emil Młynarski (perkusja).

Producent: Dom Kultury ŚWIT „Scena Impresaryjna ŚWIT”
Partner: ZAiKS
Patroni medialni: Zwierciadło, SENS, stare-kino.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

05.11.2022, 19:00 Dom Kultury Świt
 KUP BILET
15.11.2022, 19:00 Dom Kultury Świt
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje i opinie: Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn

Porywające przedstawienie pełne emocji. Ciekawe pomysły inscenizacyjne, świetna oprawa muzyczna i doskonałe wokale. Polecam wszystkim.
KasiaSz 28.09.2022 10:37
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 27.09.2022
Dom Kultury Świt
Spektakl, który wzrusza! Genialna, emocjonująca gra aktorska! Fantastyczny pomysł reżyserski, z obsadzeniem mężczyzny w kobiecej roli. Byłam dwa razy i pójdę trzeci.
Miruna 27.09.2022 09:04
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 26.09.2022
Dom Kultury Świt
Świetny spektakl, ogromny plus za muzykę na żywo🙂. Aktorzy śpiewający na piątkę a Marlena bez słów.
Małgosia 27.05.2022 11:49
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 26.05.2022
Dom Kultury Świt

Polecane z kategorii spektakl