spektakl

Ewa Pająk - monodram Faceci to gady

spektakl

Ewa Pająk - monodram Faceci to gady

Ewa Pająk - monodram Faceci to gady - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl „Faceci to gady!” jest praktycznie jedynym polskim, kobiecym monodramem granym na naszych scenach. Niepodzielnie bowiem panują na nich sztuki zagraniczne, głównie anglosaskie. Swą premierę miał w lipcu 2008 r. w Łodzi, a do dzisiaj grany był ponad 100 razy na scenach całej Polski. Dlatego koniecznie warto zajrzec, posłuchać.
Aktorka Ewa Pająk - związana z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach jako adeptka (1980-81) i aktorka lalkarka (1985-87 i 1989-90), występowała także w teatrach: im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (1987-89), im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (1990-95) i im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (1995-99). Obecnie występuje w Teatrze TeTaTeT.

Monodram tragikomiczny o tym, jacy potrafią być mężczyźni :) Będzie śmieszno i będzie straszno :)
"Faceci to gady" to monolog pięćdziesięcioletniej Polki, chwilami komiczna, momentami tragiczna historia małżeństwa ,przeplatana rzeczywistością Polski lat 80 ubiegłego wieku, poprzez zmiany ustrojowe, aż do czasów nam współczesnych. Bohaterka monodramu przedstawia nam bujną historię swego dorosłego życia. Przeplatają się w niej śmiech i łzy, w tle widnieje Polska ostatnich ponad dwudziestu lat i doskonale znane nam realia. To kawał życia kobiety, która w czasach PRL-u dorobiła się majątku w ramach RWPG handlując ze wschodnią granicą. W opowieści Zbigniewa Pacury można odnaleźć fragmenty własnych historii. Sam autor monodramu nie kryje, że do napisania natchnęła go taka właśnie prawdziwa opowieść. Całość wyreżyserował Wojciech Bartoszek,a w rolę kobiety po przejściach wcieliła się rewelacyjna Ewa Pająk.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ewa Pająk - monodram Faceci to gady

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl