Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

spektakl

Forever Tango

spektakl

Forever Tango

Forever Tango - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

MIĘDZYNARODOWA SENSACJA – FOREVER TANGO LUISA BRAVO ( Na zawsze tango)
Zmysłowe i wyrafinowane tango to świat, w którym wszystko można powiedzieć jednym ruchem nogi, szarpnięciem ręki, klepnięciem stopy i łukiem brwi.
FOREVER TANGO to widowisko taneczne wykreowane i wyreżyserowane przez Luisa Bravo, które przez Bay Area Theatre Critics Circle w San Francisco zostało uznane za najlepszy musical koncertowy, a w Theatre on the Square był prezentowany bez przerwy przez 92 tygodnie i wracał tam przez następne sezony.
Widowisko zostało także nagrodzone w roku 1996 prestiżowym wyróżnieniem Simpatia na festiwalu Spoleto we Włoszech.
W widowisku biorą udział światowej sławy tancerze tanga z Argentyny, wokalista i zespół muzyczny wykorzystujący takie charakterystyczne dla tego gatunku instrumenty jak bandoneon.
Prezentowane przy oryginalnej i tradycyjnej muzyce tańce sa wynikiem współpracy tancerzy z reżyserem Luisem Bravo, który mówi: „Tango, to uczucie, że tańczysz historię, która opowiadasz w kilka minut. To taniec namiętny i melancholijny, czuły i jednocześnie gwałtowny. Tańczysz go z kimś, ale jest jednocześnie twoim wewnętrznym przeżyciem. Tango to coś więcej niż taniec, muzyka, dramat, kultura, to sposób na życie”.
”FOREVER TANGO opowiada historię narodzin tanga w Argentynie w XIX wieku, do której przybyło tysiące ludzi, porzuciwszy rozpadającą się Europę. Emigranci do Ameryki Południowej odnajdywali się w zatłoczonych barach na narożnikach ulic, arrabales (peryferyjne knajpach) oraz w enramadas (dość szemranych przybytkach). Tango narodziło się w samotnej j gwałtownej egzystencji tychże ludzi.
Pierwotnie odrzucone przez argentyńskie społeczeństwo jako nieprzyzwoite, tango stało się nocnym szaleństwem wyższych klas Paryża, kiedy argentyńscy intelektualiści uczyli go podczas podróży zagranicznych. Tango szybko rozprzestrzeniło się w Europie i Ameryce, a ostatecznie zostało ponownie sprowadzone do Argentyny, choć nie uległo przekształceniom. Zrodzone w burdelach i knajpach Buenos Aires tango może być uznawane za najbardziej znany produkt eksportowy Argentyny.
Twórca FOREVER TANGO, Luis Bravo to światowej klasy wiolonczelista, który występował zze znanymi orkiestrami symfonicznymi na całym świecie. Jego wybitne osiągnięcia obejmują występy w Los Angeles Philharmonic, Colon Theatre Opera House, Buenos Aires Philharmonic i innych prestiżowych zespołach na całym świecie.
W skład zespołu FOREVER TANGO wchodzą Argemira Affonso (kostiumy), Luis Bravo (oświetlenie), Mike Miller (dźwięk) i Jean-Luc Don Vito (makijaż). Víctor Lavallén dyrektor muzyczny / aranżer i kompozytor części muzyki.
FOREVER TANGO zadebiutowało na Broadwayu w czerwcu 1997 roku na ośmiotygodniowym cyklem występów, a później było prezentowane przez kolejne 14 miesięcy i odtąd wracało do Nowego Jorku na Broadway trzy razy. Ostatni z pobytów to lato 2013 roku w Walter Kerr Theatre.
Tak o Forever Tango pisały prestiżowe magazyny:
„Zmysłowa, uwodzicielska przyjemność. ”--- USA Today.
„Wieczór czystej przyjemności! Zmysłowy, elegancki, olśniewający! ”--- The New York Daily News.
Ty też musisz w tym uczestniczyć.

Regulamin Organizatora: https://drive.google.com/file/d/1vY12EZNq9vttU8A6l08EqUd0yG_qFEnX/view?usp=sharing

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Forever Tango

Mam mieszane uczucia. Sam występ bardzo mi się podobał, natomiast organizacja kompletnie go zabiła. Na plus mogę zaliczyć jedynie minimalistyczną scenografię, podkreślającą atmosferę tanga. Sala nie nadaje się do takich spektakli. Tylko w pierwszych rzędach widać całą sylwetkę tancerza, w dalszych - jedynie górną połowę ciała. A tango to nogi! Cały spektakl stałam pod ścianą, żeby cokolwiek widzieć. Bilety były bardzo drogie.
Grażyna 05.12.2022 09:04
Występ atrakcyjny. Płaska widownia zaadaptowana z boiska to lekkie nieorozumienie. Nie było dobrej widoczności, co przy tańcu jakim jest tango jest podstawą.
EWKA72 05.12.2022 08:57
Bardzo rozczarował mnie ten spektakl. Tango to przede wszystkim kroki, gęsty, ruch głowy. Miejsce spektaklu tj. hala sportowa przy niskiej scenie powodowało, że większość widowni widziało jedynie głowy artystów. Kolejnym mankamentem był brak polskojęzycznego konferansjera. Nikt nie zapowiedział spektaklu, nie powiedział nic na temat zespołu, utworów, solistów. Pieniądze za bilet nie były małe. Powiedziałabym raczej zbyt duże w stosunku do wrażeń artystycznych jakich dostarczył spektakl. Szkoda czasu i pieniędzy.
Joanna 04.12.2022 20:22
Tancerze, muzycy-super! Zabrakło mi tylko kolorów w strojach. Scena czarna, kurtyna czarna, stroje czarne. Skoro taniec wywodzi się z portowych knajp, spośród zbirów, łotrów, prostytutek, to tam chyba barw nie brakowało, a musical opowiadał jego historię....Żywe barwy, przynajmniej w strojach tancerek, na pewno dałyby inny odbiór. A tak to wszystko w czerni było trochę przytłaczające.
Lidek 04.12.2022 19:11
Większość widzów siedząca na ciasno ustawionych tanich składanych krzesłach widziała tancerzy od pasa w górę. Wstyd, że takie przedstawienie organizował w Warszawie jakiś chciwy przygłup.
Krzysztof Socha 04.12.2022 17:15
Z przyjemnością obejrzałem ten profesjonalny pokaz tanga, a miałem obawy, że zobaczę komercyjną tandetę, jednak pomyliłem się. Lubicie filmy Carlosa Saury (Flamenco, Tango) to ten spektakl jest w tym stylu.
KrzyN 04.12.2022 16:42
VIII rząd - na płycie słabo widać, przy tańcu musi być widoczna cała postać, szczególnie stopki a tu bez nóżek, przy tangu ??? (!!!). Mam 185, żeby uprzedzić komentarze: trzeba było urosnąć:))
Leon 04.12.2022 11:23
Pokazów Tańca Argentyńskiego w Polsce jest mało toteż z wielką przyjemnością obejrzałam spektakl
JS 04.12.2022 08:58
Wspaniałe widowisko z genialną muzyką na żywo. Warto wspomnieć o świetniej organizacji wydarzenia - nadzorowanie parkowania wokół obiektu.
AM 03.12.2022 17:29
Prawie 2 godzinna uczta dla oka i ucha. Perfekcyjna realizacja. Serdecznie polecam.
Krzysztof 03.12.2022 09:17
Występ i muzyka były super. Kłopotem była za niska scena. Mieliśmy miejsca na płycie w 9 rzędzie i niestety widać było tancerzy od pasa w górę. Uważam, że scena powinna być wyższa.
Michał 01.12.2022 19:25
Orkiestra wyśmienita wspaniała! Tancerze doskonali technicznie...Ale tango to coś więcej.... No i nie było duende z publicznością. Pozdrawiam
Anna 01.12.2022 13:38
Super
Hanna 01.12.2022 10:04
Siedzenia w Hali Orbita nie pozwalały na pełny odbiór wspaniałego widowiska jakim jest Tango FE
ZOFI 01.12.2022 08:30
Fantastyczna muzyka, taniec dopełniał reszty
30.11.2022 16:32
Przepiękny koncert !!!!
Michał Anielski 30.11.2022 15:02
Widowisko zjawiskowe, polecam koniecznie
Neroli 30.11.2022 10:23

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Tancerze, muzycy-super! Zabrakło mi tylko kolorów w strojach. Scena czarna, kurtyna czarna, stroje czarne. Skoro taniec wywodzi się z portowych knajp, spośród zbirów, łotrów, prostytutek, to tam chyba barw nie brakowało, a musical opowiadał jego historię....Żywe barwy, przynajmniej w strojach tancerek, na pewno dałyby inny odbiór. A tak to wszystko w czerni było trochę przytłaczające.

  Lidek 04.12.2022 19:11


 • Z przyjemnością obejrzałem ten profesjonalny pokaz tanga, a miałem obawy, że zobaczę komercyjną tandetę, jednak pomyliłem się. Lubicie filmy Carlosa Saury (Flamenco, Tango) to ten spektakl jest w tym stylu.

  KrzyN 04.12.2022 16:42


 • VIII rząd - na płycie słabo widać, przy tańcu musi być widoczna cała postać, szczególnie stopki a tu bez nóżek, przy tangu ??? (!!!). Mam 185, żeby uprzedzić komentarze: trzeba było urosnąć:))

  Leon 04.12.2022 11:23


 • Pokazów Tańca Argentyńskiego w Polsce jest mało toteż z wielką przyjemnością obejrzałam spektakl

  JS 04.12.2022 08:58


 • Wspaniałe widowisko z genialną muzyką na żywo. Warto wspomnieć o świetniej organizacji wydarzenia - nadzorowanie parkowania wokół obiektu.

  AM 03.12.2022 17:29


 • Prawie 2 godzinna uczta dla oka i ucha. Perfekcyjna realizacja. Serdecznie polecam.

  Krzysztof 03.12.2022 09:17


Polecane z kategorii spektakl