spektakl

GALLERY OF MODERN heART Teatr Polska

spektakl

GALLERY OF MODERN heART Teatr Polska

GALLERY OF MODERN heART Teatr Polska - Bilety na spektakl teatralny

GALLERY OF MODERN heART
SPEKTAKL INSPIROWANY MALARSTWEM I STREET ART'EM

GALLERY... to niezwykle atrakcyjny wizualnie spektakl, który pełni niejako dwoistą funkcję kulturową - teatru i galerii sztuki jednocześnie. Widzowie GALLERY... mają niebywałą okazję spotkać się "na żywo" z bohaterami największych dzieł, jak choćby z Moną Lisą czy Stańczykiem. To podróż frapująca i niezwykle działająca na wrażeniowość odbiorcy.

Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym.

Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki. W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i... Banksy'ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, Województwa Podlaskiego i Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania COVID-19.
Teatr PAPAHEMA
Obsada:
Helena Radzikowska – Mona Lisa
Paulina Moś – Sylvia von Harden
Paweł Rutkowski – Stańczyk
Mateusz Trzmiel – Banksy
Inni realizatorzy:
multimedia: Agnieszka Waszczeniuk
reżyseria światła: Maciej Iwańczyk
lalka: Aleksandra Miska-Iwańczyk

https://teatrpolska.pl/spektakle/435-GALLERY-OF-MODERN-heART/
Bilety
Ulgowy (uczeń/student/senior) – 30 zł
Normalny – 40 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje GALLERY OF MODERN heART Teatr Polska

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl