spektakl

Gałganiarz i Patyczek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

spektakl

Gałganiarz i Patyczek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Gałganiarz i Patyczek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018 - Bilety na spektakl teatralny

„Gałganiarz i Patyczek” – Teatr im. A. Mickiewicza – Częstochowa

Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Autor scenariusza, Robert Dorosławski, rozbudował opowieść o nowe wątki i postaci, napisał piosenki, do których muzykę skomponował Michał Makulski. Powstała bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła. Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną Papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód. Czy uczciwość i dobre serc Patyczka pomogą mu w znalezieniu rodziny? Czy Gałganiarz, który za sprawą czarów stanie się bogaty, będzie w końcu szczęśliwy? Jak skończy się ta historia, nie zdradzimy, aby nie popsuć teatralnej zabawy.

Czas trwania: 70 min. (bez przerwy)

https://admin.biletyna.pl/file/get/id/16932

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gałganiarz i Patyczek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Bardzo ładne przedstawienie. Świetna scenografia. Ciekawe postacie jak i cała historia.
Polecam. Dziecku bardzo sie podobało.
Bardzo ładne przedstawienie. Sprytna, pomysłowa i estetyczna scenografia. Wyraźne przesłanie. Sztuka podobała się zarówno dzieciom, jak i nam- opiekunom.
Wszystko w jak najlepszym porządku, polecam.
Piękne i pouczające przedstawienie, które zainspirowało moje dzieci do dyskusji na temat sprawiedliwości i potrzeby miłości. Przez cały czas były mocno zaangażowane w akcję. Mam tylko jedną uwagę aby podczas spektakli dla dzieci muzyka z głośników była nieco cieszej. Siedzieliśmy w 3 rzędzie czyli blisko głosnika ale według mnie i dzieci było nieco za głośno podczas piosenek.
Pouczający spektakl z morałem, że zawsze warto być uczciwym. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Wpadające w ucho piosenki i zabawne teksty sprawiały, że widownia w głos się śmiała.
Badzo ładny spektakl.

Polecane z kategorii spektakl