spektakl

George Gershwin "Porgy and Bess" | PREMIERA SEZONU - The Metropolitan Opera: Live in HD

spektakl

George Gershwin "Porgy and Bess" | PREMIERA SEZONU - The Metropolitan Opera: Live in HD

George Gershwin "Porgy and Bess" | PREMIERA SEZONU - The Metropolitan Opera: Live in HD - Bilety na spektakl teatralny

dyrygent: David Robertson
reżyseria: James Robinson
scenografia: Michael Yeargan
kostiumy: Catherine Zuber
światło: Donald Holder
projekcje wideo: Luke Halls
w rolach głównych: Angel Blue jako Bess, Golda Schultz jako Clara, Latonia Moore jako Serena, Denyce Graves jako Maria, Frederick Ballentine jako Sportin’ Life, Eric Owens jako Porgy, Alfred Walker jako Crown, Donovan Singletary jako Jake

Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera” George’a Gershwina. Losy czarnoskórych mieszkańców osiedla Catfish Row w Charleston w Karolinie Południowej pełne są przemocy i dramatycznych zwrotów akcji. Piękna Bess, po aresztowaniu jej ukochanego Crowna, oddaje się pod opiekę zakochanego w niej biednego kaleki Porgy’ego. Okaże się, że w imię miłości inwalida zdolny jest i do zbrodni, i do największych poświęceń. To właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina, znanego głównie jako kompozytora „Błękitnej rapsodii” i muzyki filmowej – kołysanka „Summertime” („W letni czas”), interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje George Gershwin "Porgy and Bess" | PREMIERA SEZONU - The Metropolitan Opera: Live in HD

Przedstawienie na najwyższym poziomie wykonawczym jeśli chodzi o śpiewaków (i to zarówno w rolach głównych jak i drugoplanowych: piosenka sprzedawczyni truskawek to perełka) oraz orkiestrę.Inscenizacja ciekawa choć tradycyjna. Jestem bardzo zadowolona z możliwości oglądania przedstawień The Metropolitan Opera, wspaniałe przeżycie.

Polecane z kategorii spektakl