spektakl

Ghost Dance

spektakl

Ghost Dance

Ghost Dance - Bilety na spektakl teatralny

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala widowiskowa Broadway

Ghost Dance
Taniec ducha był rytuałem, będącym wyrazem głębokiego kryzysu cywilizacyjnego Indian w Ameryce Północnej pod koniec XIX wieku, gdy cywilizacja zachodnia zdominowała życie Indian. Zakazany taniec wykonywano w nadziei na Wielką Przemianę, która miała być końcem obecnego świata. W beznadziei czasów tańczono wierząc, że los się odmieni. Taniec został skutecznie zabroniony, co wiązało się z haniebną eksterminacją ludności i wymarciem kolejnej kolebki cywilizacji. Był to jeden z wielu krzyków rozpaczy wobec rozprzestrzeniającej się fali okrucieństwa kapitalizmu. Spektakl jest symbolicznym przywołaniem rytuału w obronie wymierających wartości. Jest to nasz akt nadziei w czasach, gdy kolejny obrót koła historii wydaje się nie do zatrzymania. Każde pokolenie wymaga poświęceń i sztandarów wartości, które biją w rewolucyjnych sercach naiwnych idealistów. Od wielu lat rewolucja w umysłach jest strażnicą i manifestem wartości w obronie mniejszości.Wpisujemy się w mniejszość, która swój głos musi podnieść w obronie samych siebie. „Ghost dance” jest działaniem muzyczno-teatralnym. Spektakl inspirowany twórczością własną oraz Allena Ginsberga, Patti Smith, twórczością ludową wymierających cywilizacji i manifestami antykapitalistycznymi.

Teatr Brama, założony przez Daniela Jacewicza, istnieje od 1996 roku, początkowo jako koło teatralne, później teatr przy domu kultury, tworząc dziś znany w Polsce, niezależny teatr alternatywny. Teatr działa w Goleniowie, gdzie zrealizowanych zostało wiele spektakli i projektów artystycznych. Przez wiele lat funkcjonowania Bramy udało się stworzyć w mieście tętniące życiem środowisko teatralne. Brama skupia dużą ilość niespokojnych i twórczych młodych ludzi, którzy swoją odmiennością nie mogą wpisać się do końca w ramy archetypów małego miasteczka.
Motywację działań Teatru Brama stanowi chęć zrewolucjonizowania relacji między artystami a widownią. Spektakl postrzegany jest jako okazja do spotkania i płaszczyzna dialogu społecznego, nie zaś jako jednostronny monolog artystyczny. Zespół Teatru jest zróżnicowaną pod wieloma względami grupą ludzi oddaną wspólnym artystycznym celom. Aktorzy poszukują żywych i głębokich emocji, odwołując się do teatralnych tradycji reagują także na rzeczywistość życia. Jako stowarzyszenie społeczno-edukacyjno-kulturalne Teatr wykorzystuje formalne i nieformalne metody edukacji, stwarzając społeczności lokalnej możliwość podnoszenia jakości życia i urozmaicania otaczającego ją świata przez obcowanie ze sztuką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ghost Dance

Piękne widowisko, odważne i chwilami ostre, pokazujące wiele tragizmu z naszego życia ale dające nadzieję i ukazujące o czym często zapominamy- by z miłością podchodzić do drugiego człowieka, szanować Go, akceptować jego wybory, nie narzucać własnych. Ogólnie bardzo ciekawy pomysł na zlepek tych zwykłych a jednocześnie bardzo ciekawych postaci z wielu różnych kultur. Każda w swój własny sposób pokazała bunt na rzeczywistość w której przyszło jej żyć. Do tego bardzo ciekawe utwory muzyczne,piękne głosy oraz idealnie komponujące się z nimi i przesłaniem instrumenty muzyczne głęboko zapadają do serca. Ogólnie bardzo udany wieczór.
Najsilniejszym aspektem spektaklu "Ghost Dance" była bardzo dobra muzyka i uważam, że zespół powinien dalej rozwijać się właśnie w tym kierunku :)

Polecane z kategorii spektakl