spektakl

Halka Stanisława Moniuszki - Capella Cracoviensis

spektakl

Halka Stanisława Moniuszki - Capella Cracoviensis

Halka Stanisława Moniuszki - Capella Cracoviensis - Bilety na spektakl teatralny

Hal­ka Stanisława Moniuszki w wer­sji war­szaw­skiej (czteroaktowej) po włosku z Ca­pel­la Cra­co­vien­sis pod batutą Jana Tomasza Adamusa.

Halka to opera polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki do libretta Włodzimierza Wolskiego. Jest częścią kanonu polskich oper narodowych i uznawana za jedną z największych oper Moniuszki. Muzyka w Halce ma charakter wysoce melodyczny, głęboko liryczny i polski. W jej skład wchodzą poruszające arie poetyckie jak Gdybym rannym słonkiem i Szumią jodły, sceny przedstawiające życie polskiej szlachty i górali, a także spektakularne sekwencje taneczne. Opowieść o tragicznej miłości tytułowej bohaterki, góralki Halki, do szlachetnego Janusza, który porzuca ją, by poślubić córkę Esquire. To opowieść o zazdrości i poświęceniu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Halka Stanisława Moniuszki - Capella Cracoviensis

Wspaniałe wydarzenie, wspaniałe glosy artystów, potrafiły odwrócić zupełnie uwagę od tego, że w sali tego dnia było gorąco z powodu temperatury na zewnątrz.
Występ Fantastyczny. Szczególnie aria szumią jodły i Halka
Koncert był piękny. Jeszcze nigdy nie słuchałam muzyki w tak ciężkich warunkach. Byłam pełna podziwu dla śpiewaków którzy pod z szczoła wycierali a muzycy wachlowali się nutami.

Polecane z kategorii spektakl