spektakl

Herosi transformacji. Ostateczne starcie. - Pożar w burdelu - Festiwal Scena Wolności

spektakl

Herosi transformacji. Ostateczne starcie. - Pożar w burdelu - Festiwal Scena Wolności

Herosi transformacji. Ostateczne starcie. - Pożar w burdelu - Festiwal Scena Wolności - Bilety na spektakl teatralny

Pożar w burdelu

HEROSI TRANSFORMACJI. OSTATECZNE STARCIE

Musical fantastyczno-naukowy

Pozostali przy życiu polscy Avengersi – superbohaterowie transformacji w 30 rocznicę odzyskania wolności zbierają się w opuszczonym Parku Rozrywki Narodowej, który budował w Warszawie Michael Jackson. Balcero, Excel, Lech i Danuta Wałęsowie, Joanna Szczepkowska, Gruba Kreska i inni herosi przy ośmiorniczkach i prosecco debatują jak oświecić lud. Aby przebić rząd w ofercie socjalno-rozrywkowej bohaterski Balcero – lider herosów – ogłasza II Plan Balcerowicza. Napędem PKB będzie popkultura i rozrywka: komiksy, gry komputerowe i musicale, którymi młody Leszek Balcerowicz zachwycił się podczas podróży do Nowego Jorku w latach 70. Z ówczesną wielką miłością – Paulą Wilanowską – oglądali spektakle na Broadwayu, zwiedzali muzea i poznali Andy Warhola. Paula – obecnie szefowa biura popkultury w Ratuszu – spotyka Balcero po latach na fieście z okazji 30-lecia odzyskania wolności. Czy uda się uratować miłość, odbudować Park Rozrywki Narodowej i odzyskać kontakt z ludem? Kto wygra ostateczne starcie o serca i dusze Polaków?

„Herosi transformacji” to drugi po „Żelaznych Waginach 2” komiks muzyczny Pożaru w burdelu na deskach Małej Warszawy. 30 rocznica odzyskania wolności jest okazją do rozmowy o transformacji nie tylko z perspektywy polityki ale także popkultury, której symbolem jest musical. We współpracy z Domem Spotkań z Historią chcemy pokazać, że w świecie przeciążonym informacjami to współczesny teatr muzyczny jest najlepszym medium dla głębokiej i równocześnie masowej rozmowy o historii Polski.

Pożar w burdelu po licznych transformacjach powraca jako warszawski teatr muzyczny, którego celem jest tworzenie oryginalnych, polskich musicali. W ojczyźnie teatru muzycznego kuźnią nowych idei jest off-broadway. „Herosi transformacji” inaugurują offową scenę muzyczną w Warszawie. Małej Warszawie.

W obsadzie oprócz artystek znanych z poprzednich spektaklu Pożaru wystąpią gwiazdy SNL Polska, Teatru Syrena, Teatru Lalka, laureaci, finaliści PPA i osobowości świata muzycznego.

POSTACI: Leszek Balcerowicz (Michał Meyer), Lech Wałęsa (Rafał Derkacz), Danuta Wałęsowa (Monika Babula), Metrowoman (Karolina Czarnecka), Michael Jackson (Krzysztof Broda-Żurawski), Andy Warhol (Ralph Kamiński)

SCENARIUSZ I REŻYSERIA Michał Walczak

MUZYKA Andrzej Izdebski, Wiktor Stokowski

RUCH SCENICZNY Bartosz Figurski

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY Barbara Koczarowa, Agata Stanula

PLAKAT/WIZUALE Beata Sosnowska

VIDEO Volatus Media

PRODUKCJA Monika Gołębiewska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Herosi transformacji. Ostateczne starcie. - Pożar w burdelu - Festiwal Scena Wolności

:) Dawno się tak nie bawiłem :) Specjalnie na przedstawienie z okolic trójmiasta przyjechałem, a teraz jeszcze bardziej zdeterminowany jestem żeby na kolejne warszawkę nawiedzać ;) Burdel-trupa we wszelakich konfiguracjach/odłamach gwarantuje długo nie schodzący, oraz każdorazowo na wspomnienie powracający uśmiech na twarzy.

Polecane z kategorii spektakl