spektakl

Histerie miłosne

spektakl

Histerie miłosne

Histerie miłosne - Bilety na spektakl teatralny

„Histerie miłosne” to komedia autorstwa Murraya Schisgala scenarzysty filmowowego, który zyskał rozgłos dzięki komedii „Tootsie”. „Histerie…” napisane na początku lat sześćdziesiątych odniosły brawurowy sukces teatralny na deskach Broadwayu.

W Polsce prawdziwym hitem i kultowym, przedstawieniem stał się spektakl warszawskiego Teatru Studio z 1993 roku z Joanną Trzepiecińską oraz duetem: Zamachowski – Malajkat w obsadzie. Tym razem producenci przedstawienia postanowili „odkurzyć” wersję sprzed pół wieku i na nowo przełożyć tekst sztuki. Zadanie to powierzyli Bartoszowi Wierzbięcie, tłumaczowi znanemu dzięki dialogom filmowym (m.in. „Shrek”, „Madagaskar”) a także przekładom sztuk („Boeing Boeing” czy „I love you”). Powstała genialna adaptacja bliska współczesnemu polskiemu widzowi.

„Histerie miłosne” łączą w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Czarny humor miesza się tu z grozą a bohaterowie stając na życiowych zakrętach są tym śmieszniejsi im trudniejsze jest ich położenie. Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska) ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń.

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Histerie miłosne

przedstawienie bardzo ciekawe zarówno pod względem treści, jak i gry aktorów...WARTO obejrzeć.:)
judyta 02.04.2014 12:28
Super spędzony wieczór! cała ekipa w doskonałej formie! genialne!
marcin 01.04.2014 10:28
witam. przedstawienie na dobrym poziomie , choć były momenty ,że było bardzo słabo słychać dialogi aktorów. Pozostałe elementy na dobrym poziomie .
bardzo wesoło, polecam
Bardzo przyjemnie spędzony czas :)
zielony.motyl 03.03.2014 11:21
Spektakl na wysokim poziomie artystycznym, pełny humoru i interakcji z publiką, gorąco polecam
Spektakl rewelacyjny - świetna gra aktorska dużo śmiechu (nie tylko publiczności ale i samych aktorów :) Świetny kontakt z publicznością. Z chęcią przeszedłbym się raz jeszcze - gorąco polecam !!!
Wspaniała sztuka w gwiazdorskiej obsadzie.
Przedstawienie na wysokim poziomie. Genialna gra aktorska i kontakt z widzem. Świetna komedia!
Świetny spektakl na wciąż zimowe jeszcze dni - bawi, rozgrzewa i daje poczucie bardzo dobrze spędzonego czasu, który zbyt szybko upływa na dobrej zabawie. Aktorzy dają z siebie dużo i potrafią się dynamicznie wpasować w zmieniającą się sytuację, mają świetny kontakt z publicznością. Przeurocze jest też, że ich także bawią grane dialogi. Całość po prostu rozbrajająca !!!!!
spektakl udany, warty zobaczenia; ale zbyt drogi jak na taki poziom artystyczny.
Przedstawienie było rewelacyjne, pełne humoru i dobrej gry aktorów :) polecam
świetne przedstawienie, bardzo dobrze się bawiłam, więcej takich propozycji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Bardz dobry spetktakl, wysoka gra aktorska, już dawno się tak dobrze nie bawiłam
Często wychodzimy do teatru na komedie , kabarety w okolicach trójmiasta więc mamy całkiem dobre porównanie.Pierwszy raz mogliśmy podziwiać kunszt Pana Szymona i muszę przyznać ,że pełna rewelacja.Wszyscy aktorzy świetnie grali ale właśnie gra Mariana spodobał nam się najbardziej.Było śmiesznie ,nietypowo , zaskakująco.Aktorstwo na najwyższym poziomie , świetny głos.Wszyscy się doskonale bawili a dowodem na to były kilku minutowe brawa.Aktorzy wychodzili na scenę chyba z 10 razy!!!!Warto obejrzeć Histerie Miłosne ,które dostarczają tak wiele śmiechu .
spektakl śmieszny, błyskotliwy, dobrze zagramy. polecam
Ciekawa sztuka, profesjonalni aktorzy, interakcja z publicznością. Przedstawienie było dla mnie "czymś innym", zaskoczeniem, nie była to ckliwa historia miłosna.
zadowolona 06.12.2013 13:54
Długo rozkręcała się część pierwsza. Druga zdecydowanie lepsza. Aktorzy fantastyczni :):):)
Mario35 04.12.2013 14:04
Słodko-gorzka komedia, dobra gra aktorska, choć po takich hasłach jak Broadwayu, Murray Schisgal, Bartosz Wierzbięta oczekiwałam czegoś więcej. Pozostał pewien niedosyt...
niesamowita sztuka i wspaniali aktorzy te dwie godziny to cudowny odpoczynek a zarazem smutny obraz społeczeństwa.
Spektakl Histerie Miłosne zachwyca. Obsada (w szczególności Szymon Bobrowski) prezentuje światowy poziom aktorstwa.
DOSKONAŁA GRA AKTORSKA, ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE
przezabawna komedia w świetnej obsadzie. Naprawdę mile spędzony wieczór. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pan Bartłomiej Topa rewelacyjna gra :-)

Polecane z kategorii spektakl