spektakl

Historia Calineczki - spektakl Teatru Baj Pomorski z Torunia

spektakl

Historia Calineczki - spektakl Teatru Baj Pomorski z Torunia

Historia Calineczki - spektakl Teatru Baj Pomorski z Torunia - Bilety na spektakl teatralny

Świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy - animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny. "Historia Calineczki" to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia.

Przy realizacji spektaklu pracowali tacy artyści, jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Małgorzata Mikielewicz, Bohdan Głuszczak, czy nieżyjący już, a do dziś bardzo ciepło wspominany przez aktorów, uznawany za niepodważalny autorytet i dobrego ducha tej realizacji aktor Baja Pomorskiego - Włodzimierz Zawicki, który użyczył swojego głosu samemu Andersenowi.

Spektakl otrzymał Nagrodę Główną "Kryształowego Andersena" oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży "Na ziarnku grochu" w Krakowie w 2003 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Historia Calineczki - spektakl Teatru Baj Pomorski z Torunia

Bardzo ciekawy spektakl. Córka była bardzo zadowolona.
słabe nagłosnienie - szczegolne rola męska, Adria - sala nie nadaje sie do tego typu spektaklu - rodzice trzymajacy swoje pociechy na kolanach zasłaniają widocznośc kolejnym rzędom

Polecane z kategorii spektakl