film

Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury - WYSTAWA NA EKRANIE

film

Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury - WYSTAWA NA EKRANIE

Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury - WYSTAWA NA EKRANIE - Bilety do kina

David Hockney kontynuuje wprowadzanie innowacji do sztuk wizualnych w skali globalnej. Zainspirowany pop-artem i ostrym światłem Los Angeles, gdzie spędził trzy lata, poszedł dalej, włączając do swojej twórczości elementy fotografii i kolażu, realizując nie tylko cykle malarskie, ale także projekty scenograficzne i in. Jest jednym z największych żyjących artystów brytyjskich, jego prace posiadają w swych w kolekcjach najważniejsze muzea i galerie sztuki współczesnej na całym świecie, w tym: MET, MoMA, Pompidou, Tate i Muzeum Sztuki Współczesnej w Tokio.

Dwie olbrzymie wystawy przygotowane przez Royal Academy of Arts London: „Krajobrazy” i „Portrety i martwe natury” stały się podstawą dla powstania tego filmu ukazującego pełnię bezkompromisowego talentu Hockneya. Były jednocześnie dla Hockneya zwieńczeniem bardzo ważnego okresu w jego karierze trwającej już ponad pięć dekad. Według jego własnych słów, film lepiej niż on sam wyjaśnia, co kryje się za jego twórczością.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury - WYSTAWA NA EKRANIE

Świetny dokument dla pasjonatów sztuki współczesnej, świetnie przedstawione 2 wystawy autora oraz kulisy powstawania obrazów.

Polecane z kategorii film

Luca

Luca

(16)

najbliższe wydarzenie
29.07.2021 15:00

bilety od 8.00 PLN

KUP BILET