spektakl

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY. SOROK DNIEJ spektakl w wykonaniu Teatru ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ

spektakl

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY. SOROK DNIEJ spektakl w wykonaniu Teatru ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY. SOROK DNIEJ spektakl w wykonaniu Teatru ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ - Bilety na spektakl teatralny

6 października godz.17.30

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW POWYŻEJ 15 ROKU ŻYCIA

Sorok dniej. Czterdzieści dni. Tyle czasu na Kaukazie otrzymuje zmarły, by rozstać się z rodziną. Ostatniego dnia na ulicy ustawia się namiot, na stoły wystawia najlepsze potrawy, bo trzeba uczcić zmarłych. Nikogo się nie zaprasza, a jednak wszyscy przychodzą. Znajomi i obcy.

Tym razem nie jest to pożegnanie zapisane w kluczu narodziny - młodość- dojrzałość- starość i …śmierć.

1 września 2004 roku podczas ataku terrorystycznego na Szkołę Podstawową w Biesłanie zginęły 334 osoby w tym 186 dzieci... to dla nich na każdej ulicy stawiano namioty. Pomieściły zmarłych żegnających się z rodziną i żywych, z których uszło życie po stracie, po doświadczeniu wojny.

W namiocie zasiadają mieszkańcy: Zoja, Żurik, Marek, Artur, Irina i terroryści Abdullach, Abu Dzeit i Roza. Ofiary i ich kaci, którzy też kiedyś byli czyimiś ofiarami. Tak często słychać : „Wyrządzono mi zło, dlatego mam prawo oddać, pomścić. I to wiele razy”. Naprzemienny łańcuch ról. Czy jest sposób by go przerwać? I kto może tego dokonać?

W 2004 roku większość z nas rozpoczynała szkołę. Jesteśmy w wieku uczestników tamtych wydarzeń. To porusza, to budzi pytania i refleksje: Dlaczego oni a nie my? A gdybyśmy tak urodzili się w Moskwie, Besłanie, Groznym, po której stronie przyszłoby nam stanąć?

Spektakl inspirowany książką Zbigniewa Pawlaka i Jerzego Wlazło „Pęknięte miasto. Biesłan”

Występuje Grupa „Zatrzymać Obrotówkę” ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie w składzie: Kornelia Kuśmider, Taiga Kuśmider, Marta Riess, Arletta Szewczyk, Renata Ziobro, Kacper Augustynek, Sebastian Włodek, Jakub Kouba

Reżyseria: Ola Barczyk/Zespół

Dźwięk: Wojciech Fularz

Światło: Krzysztof Hosaja

PREMIERA 21 kwietnia 2017

Honorowane są raciborskie karty:,,Senior 60+'' i ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY. SOROK DNIEJ spektakl w wykonaniu Teatru ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl