spektakl

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru BRAMA

spektakl

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru BRAMA

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru BRAMA - Bilety na spektakl teatralny

6 października godz.20.00

miejsce spektaklu - kawiarnia TĘCZOWA, ul. Długa 41

ZABAWA Sławomira Mrożka to historia trzech żądnych rozrywki „parobków”, którzy wdarli się do świetlicy, w której niestety nie ma ani spodziewanej zabawy, ani w ogóle nikogo… To co mozolnie odkrywają półgłówki publiczność spostrzega od razu – stąd pyszne efekty komiczne. A jako że parobcy nie mogą pokonać w sobie irracjonalnej potrzeby rozrywki, mielą logiczne sprzeczności. Żmudne rozpoznanie skupia się wreszcie we frustracji i wybucha zwierzęcą agresywnością. Czy zabawa będzie możliwa?

Premiera - 2000 r

Teatr Brama istnieje od 1996 roku. Od początku Teatr istniał w Goleniowie, gdzie realizował spektakle i projekty artystyczne (m.in. „Zabawa”, „My”, „Gaz”, „Uczucie w dzwięku” „Spowiedź masochisty”). Spektakle Bramy zdobyły wiele nagród na prestiżowych festiwalach teatralnych.
Teatr Brama działał początkowo jako koło teatralne, później teatr przy domu kultury, tworząc dziś znany w Polsce, niezależny teatr alternatywny. Założycielem Bramy jest Daniel Jacewicz, siedziba teatru znajduje się w Goleniowie, gdzie zrealizowanych zostało wiele spektakli i projektów artystycznych. Przez wiele lat funkcjonowania Bramy udało się stworzyć w Goleniowie tętniące życiem środowisko teatralne. Brama skupia dużą ilość niespokojnych i twórczych młodych ludzi, którzy swoją odmiennością nie mogą wpisać się do końca w ramy archetypów małego miasteczka. Ekipę Bramy uzupełnia także grupa międzynarodowych artystów. W roku 2005 powołane do życia zostało Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczno – Kulturalne Teatr Brama. Od tego czasu Teatr zaczął realizować projekty niezależnie.
Działalność Bramy ma zdecydowany wpływ na społeczność lokalną w w tym dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Edukacyjna formuła pracy Teatru Brama określić można terminem Social Community Theatre (teatr angażujący społeczność).
Brama ma za sobą około tysiąca występów w Goleniowie i różnych miastach Polski, Niemiec, Ukrainy, Dani, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Szkocji, USA, Norwegii, Łotwy, Japonii oraz Peru i jest laureatem najważniejszych polskich festiwali teatru alternatywnego, m.in: Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2016), Łódzkich Spotkań Teatralnych (2003 i 2008).

Honorowane są raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru BRAMA

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl