spektakl

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru KRZYK

spektakl

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru KRZYK

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru KRZYK - Bilety na spektakl teatralny

6 października godz.20.00

miejsce spektaklu - kawiarnia TĘCZOWA, ul. Długa 41

ZABAWA Sławomira Mrożka to historia trzech żądnych rozrywki „parobków”, którzy wdarli się do świetlicy, w której niestety nie ma ani spodziewanej zabawy, ani w ogóle nikogo… To co mozolnie odkrywają półgłówki publiczność spostrzega od razu – stąd pyszne efekty komiczne. A jako że, parobcy nie mogą pokonać w sobie irracjonalnej potrzeby rozrywki, mielą logiczne sprzeczności. Żmudne rozpoznanie skupia się wreszcie we frustracji i wybucha zwierzęcą agresywnością. Czy zabawa będzie możliwa?

premiera - 2000 r.

* * *

Teatr Krzyk – polski teatr alternatywny, założony w 2002 roku w Maszewie przez Marka Kościółka, byłego aktora Teatru Brama i absolwenta "[Akademii w Gardzienicach](https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Brodek_Praktyk_Teatralnych_%22Gardzienice%22 "Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"")", który jest kierownikiem teatru i reżyserem spektakli.

Utworzony w maszewskim Ośrodku Kultury i Sportu, od roku 2007 działa niezależnie jako stowarzyszenie teatralne. Od 2006 roku pracuje w pomieszczeniach po dawnej kotłowni (tzw. "Kotłoffnia"j. Animator kultury w gminie Maszewo, organizuje zajęcia warsztatowe i dydaktyczne. Organizator licznych akcji happeningowych, projektów społecznych i wymian międzynarodowych. Gospodarz organizowanych w Maszewie festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej Wejrzenia (od 2006) i Ogólnopolskich Spotkań Młodego Teatru "Krzykowisko" (od 2009).

Honorowane są raciborskie karty: ,, Senior60+'' i ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY - ZABAWA w wykonaniu Teatru KRZYK

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl