spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Bóg mordu

spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Bóg mordu

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Bóg mordu - Bilety na spektakl teatralny

1.07, godz.: 19:00
Kino Kijów Centrum,
al. Zygmunta Krasińskiego 34

Bóg Mordu

Reżyseria: Lesław Żurek
Przekład: Barbara Grzegorzewska

Obsada:
Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Katarzyna Misiewicz – Żurek, Piotr Ligienza

Bóg mordu to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej
z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się
w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy Bóg mordu uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi Rzeź Romana Polańskiego.

Do współpracy przy warszawskiej realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, oraz Katarzynę Misiewicz-Żurek i Piotra Ligienzę.

Nagrody i wyróżnienia: W rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” zwyciężył „Bóg mordu” w reżyserii Lesława Żurka.

Bilety: 80zł
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Bóg mordu

Wystep na 5+ z 5, a gra aktor na 10+.
Spektakl wyśmienity,aktorzy zagrali brawurowo, ciekawa rozmowa po przedstawieniu, pyszny poczęstunek na zakończenie. W skali 0-10 daję 11.
danuta 02.07.2018 14:41
W sztuce Bóg Mordu @leslawzurek znakomitcie odegrał postać cynicznego adwokata! Jako reżyser pozwolił sobie także na parę odstępstw od tekstu Rezy w postaci smaczków politycznych. O inscenizacji sztuki Rezy parafrazując jedną z ocen można powiedzieć -Teatr7pietro😊 cała obsada świetna .A po spektaklu crème de la crème @lesław żurek błyskotliwy dowcipny ujmujący ❤️
Temat sztuki calkiem niezly. Zdecydowanie najlepiej i najnaturalniej gral P. Leslaw Zurek. Pozostali aktorzy-szczegolnie Pani Maciag miewali sztuczne momenty na scenie.

Polecane z kategorii spektakl