spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Niezwyciężony

spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Niezwyciężony

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Niezwyciężony - Bilety na spektakl teatralny

2.07, godz.: 19:00
Opera Krakowska,
ul. Lubicz 48

Niezwyciężony

Spektakl Teatru 6. piętro w Warszawie

Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia - Marcin Pietuch
Kostiumy - Dorota Williams
Tłumaczenie tekstu - Małgorzata Semil
Projekcje - Marcin Kot Bastkowski
Konsultacja muzyczna - Tomasz Szymuś
Konsultacja ruchu scenicznego - Anna Głogowska

Obsada:
Emily - Agnieszka Grochowska
Oliver - Bartłomiej Topa
Dawn - Aleksandra Popławska
Alan - Szymon Bobrowski

Wszystko w tej sztuce zaczynając od tytułu, jest przewrotne, śmieszne i smutne zarazem.

Komiczne niezauważalnie przeistacza się w Tragiczne, a jedno i drugie łączy się w przejmująco prawdziwym obrazie zagubienia współczesnego nam świata… Już sam tytułowy Niezwyciężony po bliższym poznaniu okazuje się być nazwą dwóch mało do siebie podobnych „zjawisk” – legendarnego brytyjskiego lotniskowca, walczącego w wielu bitwach końca XX wieku i… rudego kota, postrachu sąsiedzkich ptaków i zwierząt domowych. Jak się okazuje, mają ze sobą dużo wspólnego: nie tylko miłość, którą darzy ich jeden z bohaterów sztuki, ale i dramatycznie absurdalne losy, które wywrą duży wpływ na życie pozostałych bohaterów. Lotniskowiec Jej Królewskiej Mości i kot, który zawdzięcza mu swoja ksywkę, na zawsze zmienią losy bohaterów sztuki.

Historia zacznie się w niewinny sposób: Emily (Agnieszka Grochowska) i Oliver (Bartłomej Topa) – małżeństwo dotychczas zajmujące dość wysokie miejsce na drabinie społecznej, pod wpływem finansowych trudności jest zmuszone do przeprowadzki ze stolicy do biednej dzielnicy prowincjonalnego miasteczka. Chcąc być mili, zapraszają do siebie na wieczorek zapoznawczy Alana (Szymon Bobrowski) i Dawn (Aleksandra Popławska) – małżeństwo z sąsiedztwa, tak zwanych „ludzi z dołów”. A potem, jak w każdej znakomitej sztuce i jak w każdym prawdziwym życiu, spotkanie czterech niebanalnych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń, w których wszyscy ostatecznie przegrywają ze swoimi słabościami… Ale przegrywają z klasą. Przegrywają, żeby nas, widzów, upewnić w istnieniu jednego niezwyciężonego.

Tym prawdziwym Niezwyciężonym jest ludzkie człowieczeństwo, zadziwiająca zdolność do współczucia i czynienia dobra, pomimo wszystko a czasem i wbrew wszystkiemu…

Torben Betts, znakomity angielski autor średniego pokolenia, opisuje w Niezwyciężonym nasze życie nie po to, żeby postawić jeszcze jedną alarmująca diagnozę, lecz żeby upewnić nas, że człowiek zawsze ostatecznie daje radę z absurdalnością wszechświata. A fakt, że świat nam tego absurdu nie szczędzi, jest podstawą opowiadanej przez niego historii.

Spektakl reżyseruje Eugeniusz Korin, artysta teatru, opery i kina, twórca ponad sześćdziesięciu spektakli dramatycznych, komedii i spektakli muzycznych na polskich i międzynarodowych scenach. Po znakomicie przyjętych inscenizacjach klasyki dawnej i współczesnej komedii na scenie Teatru 6.piętro (którego jest współzałożycielem i dyrektorem) jako pierwszy polski reżyser sięga po twórczość Bettsa nazywając go „Czechowem XXI wieku”.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 45 min.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Niezwyciężony

Świetna sztuka! Perfekcyjna gra aktorska, genialnie wyreżyserowana z minimalistyczną, lecz dopasowaną scenografią. A sam scenariusz, przeskok od komedii do tragedii, sceny pełne absurdu - arcydzieło literackie!
Świetne przedstawienie. Autor sztuki wykazał się doskonałym zmysłem obserwacji ludzi, reżyser to bardzo umiejętnie wykorzystał i aktorzy świetnie zagrali. Wszystko super, oprócz prowadzenia rozmowy po spektaklu. Trudno było słuchać prowadzącego.
Wyjątkowy spektakl, fenomenalna gra aktorów! Polecam wszystkim!
Znakomita sztuka zachęcająca do refleksji i przemyśleń ale nie pozbawiona akcentów humorystycznych Świetna gra aktorów.Ciekawa scenografia. Bardzo miło spędzony czas.
Bardzo dobra gra aktorów. Polecam sztukę.
Dobry wieczór! Świetna sztuka! Jednakże prowadzący rozmowę po spektaklu był niekompetentny. Nie reagował na odpowiedzi aktorów na pytania, tylko ściśle trzymał się przygotowanych przez siebie pytań.
Wspaniała gra aktorów
Świetny spektakl. Bardzo dobra gra aktorów. Dobrze, że scenariusz nie został skrócony, jak miało to miejsce w spektaklach w innych krajach.
Bardzo dobry spektakl, początkowo niewiele się dzieje, ale stopniowo napięcie rośnie, farsowe elementy nie przesłaniają poważnych problemów współczesnego świata. Doskonałe aktorstwo. Dobrym pomysłem jest rozmowa z aktorami po spektaklu, chociaż pan ją prowadzący nie był zbyt dobrze przygotowany, banalne pytania, a wada wymowy utrudniała zrozumienie jego wypowiedzi.
Znakomity spektakl ! Wielki popis aktorskiej gry! Polecam! wlodix
Wspaniały spektakl! Pozornie komediowy, przeplata elementy humorystyczne z fragmentami wymagającymi zadumy, refleksji, budzi emocje i porusza. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Każdy gest przemyślany, potrzebny, sprawna reżyseria. Bardzo pomysłowa scenografia. Doskonała sztuka, wieczór pełen wzruszeń, bardzo dziękuję całej czwórce aktorów, a zbudowane na końcu napięcie nie pozwoliło jeszcze długo zapomnieć wrażeń. Gorąco polecam!
Anna Prejznar 03.07.2018 12:46
Wspaniałe widowisko, brawurowa gra aktorska ! PS Prośba do Opery Krakowskiej o poprawę nagłośnienia
Aktorstwo na najwyższym poziomie! Spektakl mocny i przejmująco zagrany. Sztuka ciekawa i życiowa! Polecam!
Spektakl świetny! obsada aktorska doskonała!
bardzo udany wieczór.
Pełen emocji spektakl, wspaniała interpretacja. Świetna gra aktorska. Dzięki za debiut w Krakowie :).
anna bandura 03.07.2018 11:07
Niezapomniania uczta dla widza. Pokaz aktorskich umiejętności na najwyższym poziomie. Aktorzy prowadzą nas skrajnymi emocjami, od śmiechu do rozpuku do płaczu wzruszenia nad losem bohaterów. Bohater grany przez Szymona Bobrowskiego jawi się nam jako połącznie Hioba z Bennym Hillem. A wszystko to przy minimum środków scenicznych, gdyz całość to przede wszystkim znakomita gra aktorska i po prostu ciekawe historie dwóch rodzin wydawałoby się różnych - a jednak mających ze soba wiele wspólnego jak się okazuje po obejrzeniu spektaklu. Polecam szczerze
Marzena 03.07.2018 10:06
Pierwsza polowa spektaklu byla komediowa, choc z lekkimi dluzyznami. W drugiej gardlo juz sciskalo i lzy potrafily zaszklic oczy. Calosciowo patrzac, byl to naprawde dobry spektakl z fantastyczna gra aktorska (tym razem P.Szymon Bobrowski swietnie pasowal do roli). Wyszlam z teatru z przemysleniami....
Genialna sztuka, świetna gra aktorów. Komedia miesza się z tragedią, śmiech ze łzami. Emocjonalna huśtawka.

Polecane z kategorii spektakl