spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami - Bilety na spektakl teatralny

6.07, godz.: 19:00
Centrum Kongresowe ICE Kraków,
ul. Marii Konopnickiej 17
Sala Audytoryjna S1

Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

Spektakl Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu

Scenariusz i reżyseria: Konrad Imiela
Tłumaczenia piosenek: Rafał Dziwisz
Kierownictwo muzyczne: Zbigniew Czwojda
Aranżacje: Zbigniew Czwojda, Marcin Lutrosiński, Adam Skrzypek
Scenografia i kostiumy: Anna Chadaj
Choreografia: Jacek Gębura
Reżyseria światła: Tomasz Filipiak
Projekcje multimedialne: Przemek Chojnacki, Tomasz Dobiszewski
Warsztaty śpiewu jazzowego: Anna Serafińska
Korepetycje wokalne: Magdalena Śniadecka
Asystentka reżysera: Marta Dzwonkowska

Obsada:
Dean Martin: Maciej Maciejewski
Sammy Davis Jr.: Konrad Imiela
Frank Sinatra: Błażek Wójcik
Konferansjer: Marek Kocot (gościnnie)
Sister I, Violetta Villas: Ewa Szlempo
Sister II: Magdalena Wojnarowska
Sister III: Marta Dzwonkowska
Ella Fitzgerald: Emose Uhunmwangho

Megaciacha, supercool bad boys, ale towary! – dzisiaj na dżentelmenów w smokingach nikt tak nie woła. W latach 50. i 60. ubiegłego wieku też pewnie aż tak nie wołano, chociaż dziewczyny na widok Sinatry piszczały ledwie odrobinę powściągliwiej niż na widok Beatlesów.

Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr stanowili trzon Rat Pack, wokół którego krążyło liczne, zmieniające się grono kompanów i maskotek. Zresztą tej nazwy – „banda szczurów” – sami nie używali, woleli mówić o sobie „The Clan” albo „The Summit”. Ochrzcili ich tak dziennikarze i publiczność, w nawiązaniu do wcześniej istniejącej, nowojorskiej paczki Humphreya Bogarta.

Ta trójka rządziła w Las Vegas, to nie ulega wątpliwości: w towarzystwie Marylin Monroe, Shirley MacLaine, Binga Crosby’ego, prezydenta Kennedy’ego – a być może także kilku mafiozów – imprezowali z dużym przytupem i prawdę mówiąc, ich koncerty były tych zabaw dalszym ciągiem.

I to się udało pokazać w Capitolu: aktorzy z piętnastoosobowym Big Bandem pod dyrekcją Zbigniewa Czwojdy, zdobywają widzów dosłownie w chwilę po podniesieniu kurtyny.

Spektakl Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami opowiada o fenomenie trójki artystów amerykańskich będących u szczytu kariery na przełomie lat 60. i 70. XX wieku.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 5 min.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

Spektakl naprawdę warty zobaczenia. Piosenki wykonane świetnie, a drobne utarczki słowne postaci podczas tego "koncertu" dodawały sztuce uroku.
Fantastyczne show !!! Gratuluję pomysłu reżyserowi, wspaniałych głosów aktorom oraz super aranżacji orkiestrze PS Natomiast nie polecam sali kongresowej ICE Kraków - fatalna akustyka , głosy rozmyte, niewyrażne
Wspaniały musical, piękna oprawa, doskonała zabawa!
Przedstawienie na bardzo niskim poziomie.Więcej gadania niż śpiewania. Wielkie rozczarowanie. To opinia również 3 osób z którymi byłam. Jeśli to jest wielki Hit teatru Capitol to nie poszłabym do tego teatru nigdy. Poziom przedstawienia szkolnego
Cudowny, niezapomniany wieczór. Wykonawcy wspaniali. Organizacja imprezy bez zastrzeżeń. Jedynie dojazd do ICE i dojechanie na parking dla kogoś kto jechał tam pierwszy raz koszmarny. Wąskie, co chwilę krzyżujące się uliczki wewnątrzosiedlowe, kiepsko oznakowany dojazd na parking, kierowcy krążący w kółko. Nawet taksówkarz nie umiał wskazać wjazdu na parking. To oczywiście nie jest winą organizatorów, ale bardzo niemiły zgrzyt na rozpoczęcie wieczoru.
Było zabawnie, wesoło, śmiesznie. Warto było obejrzeć, choć spodziewałam się większej ilości piosenek, mniej dialogów. Orkiestra super! Panie też, szczególnie ELLA. Z panów najlepszy SAMMY.
Bardzo dobre. Świetny pomysł i wykonanie.
Bardzo dobre przedstawienie muzyczne, świetny band.
Świetny i wręcz obowiązkowy koncert dla wielbicieli muzyki lat 60-tych a w szczególności Sinatry i jego przyjaciół. Duże brawa za to, że wszystkie szlagiery śpiewano po polsku co było nieco ryzykowne bo w wersji angielskiej siłą rzeczy lepiej brzmią. Z drugiej strony uniknięto prostego porównania z oryginałami bo nie o to chyba chodziło w odtworzonym koncercie Rat Pack z 1965 roku. Porównałem koncert z oryginałem dostępnym w necie i moim zdaniem klimat tamtego wydarzenia został dobrze zachowany. Szczególne brawa dla wokalnych umiejętności Dyrektora, reżysera i wykonawcy Konrada Imieli. Duet z perkusistą extra.
Muszę się przyznać że jako stary krakus zostałem zaskoczony dużym profesjonalizmem Teatru Muzycznego z Wrocławia a już postać dyrektora całkowicie mnie zaskczyła perfekcją i profekcjonalnością. Nawiązanie kontaktu z publicznością przez zespół potwierdziło ich proecjonalizm. To wszystko zaowocowało wslaniałą wspólną zabawą.

Polecane z kategorii spektakl