spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Supermenka

spektakl

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Supermenka

IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Supermenka - Bilety na spektakl teatralny

4.07, godz.: 19:00
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie,
ul. Straszewskiego 21-22

Supermenka

Spektakl Teatru Kamienica w Warszawie

Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Krzysztof Kelm
Kostiumy: Grażyna Gudejko

Obsada:
Jowita Budnik

W Supermence jak w życiu – dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości.

Opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.
W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki próbującej poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołują salwy śmiechu.
Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym.

Czas trwania spektaklu: 90 min

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje IX Krakowskie Miniatury Teatralne: Supermenka

Spektakl bardzo ciekawy, aktorski znakomity
ciekawe było zobaczyć Panią Jowitę Budnik w teatralnej komediowej roli. Wydaje się, że część po antrakcie była zbudowana przez reżysera już trochę "na siłę". Krótsze przedstawienie miałoby silniejszą wymowę ....
Przedstawienie dobre i ciekawe, zabawne, ale nie jest to typowa farsa. Świetnie zagrane. Tylko prowadzący ... mógłby być lepiej przygotowany i bardziej kontrolować co i jak mówi, ale to nie zastrzeżenie do spektaklu, a do festiwalu.
Spektakl bardzo dobry, ale jak na monodram mółby być troszeczkę skrócony co dobrze by zrobiło wykonawczyni i widzom.
Doskonały występ pani Jowity, aktorstwo na wysokim poxiomie, a sztuka bliska sercu większości kobiet w średnim wieku. Wywiad z aktorką po spektaklu uatrakcyjnił całość wydarzrnia. Organizacja bez zarzutu.

Polecane z kategorii spektakl