spektakl

Ich czworo - Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Renata Dancewicz, Iza Kuna

spektakl

Ich czworo - Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Renata Dancewicz, Iza Kuna

Ich czworo - Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Renata Dancewicz, Iza Kuna - Bilety na spektakl teatralny

Akcja tragifarsy rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, kończy zaś pierwszego dnia kolejnego roku. Mąż i żona, żyjący wprawdzie w jednym domu, ale zupełnie osobno, próbują każde na swój sposób i zgodnie ze swoimi przekonaniami ułożyć swoje życie. On wycofuje się ze świata i żyje pracą, ona szuka pocieszenia w relacji z innym mężczyzną. Ich codzienność ukazana jest ze swoistym, ironicznym humorem, skrytym głownie w rozmowach, jakie ze sobą prowadzą.

Niemym świadkiem kryzysu tej rodziny jest także Lila, dziecko, które nie mając na nic wpływu, musi odnaleźć się w sporze rodziców. Uwikłani w siatkę wzajemnych pretensji, wyrzutów, nieszczerości i obaw bohaterowie wzbudzają więc z jednej strony śmiech, ale też prowokują do zastanowienia nad kosztem, jaki ponosi w tej historii dziecko.

Opowieść o typowym trójkącie małżeńskim należy do jednego z najbardziej znanych utworów Zapolskiej. Została wystawiona po raz pierwszy we Lwowie w 1907 roku i do tej pory doczekała się blisko 100 inscenizacji. Reżyserujący sztukę Jerzy Stuhr mówi o niej: To bardzo aktualny tekst, bo mówiący o rozpadzie rodziny widzianym oczami dziecka, dziecka świadomie przeżywającego ten dramat. A z drugiej strony ‘Ich czworo’ to tragifarsa śmieszna i drapieżna. Takie połączenia kocham najbardziej.

Spektakl bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” realizowanym dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Czas trwania: 120 minut, 1 przerwa
Data premiery: 20 lutego 2014
Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenografia: Małgorzata Domańska
Kostiumy: Zofia de Ines
Światło: Adam Czaplicki
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
Asystent producenta wykonawczego: Jan Malawski
Obsada:
Mąż: Jerzy Stuhr
Żona: Sonia Bohosiewicz
Dziecko: Iga Mencel/Milena Poświatowska
Kochanek: Tomasz Kot
Wdowa: Renata Dancewicz
Szwaczka: Iza Kuna
Służąca: Krystyna Froelich
Dorożkarz: Wojciech Chorąży

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ich czworo - Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Renata Dancewicz, Iza Kuna

Swietna sztuka. Znakomita gra Sonii Bohosiewicz.
Świetnie zagrana sztuka. Zapolska ponadczasowa. Bardzo miło spędzony czas.
Sztuka przeciętna. Było słabo słychać aktorów. Bardzo dobra gra Kota. Sztuka w stylu "Moralność Dulskich"
Spektakl godny polecenia. W pierwszej części się troszkę dłużyło, ale już druga rewelacyjna. Się rozkręcilo.
Pełny profesjonalizm, uczta duchowa- z gorzką refleksją na zakończenie
Wspaniała sztuka, wspaniała obsada, wspaniałą gra aktorów.
Lubię sztuki klasyczne odwzorowane w realiach swojej epoki. Tak też było tutaj. Spektakl realistyczny - też to lubię. Gra aktorów bardzo dobra, fajne pomysły reżyserskie, na przykład by podzielić na dwa akty, mimo, że są trzy w sztuce. Tekst na miarę swoich czasów był rewelacyjny, dziś jego komediowość nieco trąci myszką, ale i tak potrafi bawić współczesną widownię. Szczególnie mi się podobała gra kochanka i żony, widzę spory potencjał komediowy. Jerzy Stuhr w dobrej formie, jak zawsze.
Ten spektakl to klasyczna tragifarsa. Sama historia również, można śmiało rzec, że 50 takich spektakli widziałam. To czym się wyróżnia, to świetna gra aktorska. Po raz pierwszy zobaczyłam Izabelę Kunę w roli kobiety niewspółczesnej, widać, że teatr dodaje jej skrzydeł. Jerzy Stuhr jak zwykle precyzyjne, nie za dużo, ani nie za mało w ekspresji. Sonia Bohosiewicz gra grubą kreską, ale to dodaje spektaklowi lekkości, a Antoni Pawlicki jej w tym skutecznie wtóruje. Warto, dla lekkości bytu.
Spektakl genialny! Gra aktorska wspaniała. Sonia Bohosiewicz kradnie scenę. Polecam w ze względu na historię, treść jak i grę aktorską. Wspaniały wieczór.
Bardzo dobry spektakl - polecam
Cudowna rozrywka rewelacyjna gra Pani Bohosiewicz polecam z całego serca sto lat życia w zdrowiu dla Pana Stuhra
Bardzo, Lubię tych aktorów :) spektakl i do śmiania i do refleksji .Samo życie monika
Spektakl cudowny. wyreżyserowany po mistrzowsku.Świetna gra aktorów.Treść sztuki pobudza do głębokiej refleksji.Polecam.
Serdecznie polecam. Doborowa obsada więc trudno sie nudzić. Sztuka skłania jednak do refleksji nad życiem i samym sobą.
Bardzo ciekawe wydarzenie , sztuka aktorska na najwyższym poziomie . Fabuła i temat ponadczasowy . Serdecznie Polecam
Ciekawa, życiowa sztuka. Bardzo dobrze zagrana, przez świetnych aktorów.
Sonia Bohosiewicz zawłaszcza scenę i jest rewelacyjna, spontaniczna, naturalna. Trochę mi mało było Jerzego Stuhra w roli...ale miło było Go widzieć po tak długiej przerwie. Kiepska i bezpłciowa Renata Dancewicz. Iza Kuna w świetnej formie. Dramat ludzki w komediowej pozornie odsłonie. Świetny wieczór.

Polecane z kategorii spektakl