spektakl

Insta Show – Walentynkowy wieczór w Centrum Sztuki Tańca

spektakl

Insta Show – Walentynkowy wieczór w Centrum Sztuki Tańca

Insta Show – Walentynkowy wieczór w Centrum Sztuki Tańca - Bilety na spektakl teatralny

„Serce ma swój rozum, którego rozum nie rozumie”. Pod tym hasłem zapraszamy 14 lutego o godzinie 19.00 na kolejny czwartek z Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Z okazji Walentynek zaprezentujemy spektakl „Insta Show”, gdzie na scenie spotyka się siódemka młodych tancerzy. To co ich łączy to miłość do tańca oraz jedno pokolenie – mają teraz 14-17 lat. Sięgają po bliski sobie taniec: współczesny, klasyczny, towarzyski, ale także po taki, który czują i który z nich wypływa. Młodzi opowiadają o sobie i swoim pokoleniu poprzez ruch i słowa, w których nie brak odniesienia do miłości: „Dziś już idę spać i zostawiam naszą miłość w spokoju, żeby jutro zakochać się w Tobie od nowa”.

Spektakl skierowany do młodzieży i widzów dorosłych.

14.02.2019 / 19.00 / HOTELOKO movement makers

MAGDALENA PRZYBYSZ/AGATA ŻYCZKOWSKA

SPEKTAKL DLA MŁODZIEŻY i DOROSŁYCH

Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz

Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska

Wykonanie: Zuzanna Gałka, Kseniia Gluskina, Jakub Hardecki, Oliwier Kasica, Malwina Polańska, Hanna Snochowska, Karina Szutko

Produkcja: Warszawie / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers /

Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / PROM Kultury Saska Kępa

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

„Insta Show” to kolejny projekt choreografki Magdaleny Przybysz we współpracy z reżyserką Agatą Życzkowską założycielką HOTELOKO movement makers. W spektaklu bierze udział młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym: młodzi, zdolni tancerze i performerzy w wieku 13-16, wybrani do projektu w drodze castingu. Instagram jest pretekstem do opowiedzenia o młodym pokoleniu poprzez ruch i story telling.

Twórczynie projektu zachęcają młodych performerów do tego, aby swoim głosem opowiedzieli o tożsamości nastolatków. Punktem wyjścia do rozmów i poszukiwań materiału ruchowego jest temat treści zamieszczanych przez młodzież na jednym z internetowych narzędzi społecznościowych, Instagramie - niezwykle popularnym medium wśród młodego pokolenia.

To, co jest esencją tego projektu, to fakt, że Magdalena Przybysz i Agata Życzkowska realizują performans dla młodzieży i dorosłych, w którym pragną oddać wypowiedź młodym performerom. W ten sposób chcą wydobyć autentyczność i artystyczną szczerość przekazu.

Teatr HOTELOKO movement makers

Teatr powstał w 2011 r. z inicjatywy aktorki, reżyserki i producentki Agaty Życzkowskiej. Obecnie artystka tworzy go wraz z choreografami i tancerzami Wojciechem Grudzińskim oraz Magdaleną Przybysz. Razem realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performansu. Nazwa HOTELOKO movement makers powstała w 2017 r. podczas pracy nad spektaklem „Absolutely Fabulous Dancers”. Pozostałe wspólne spektakle to ”frau/mujer/femme”, „#moiprzyjacieletancza”, „DARKLENA”, „Insta Show” i „frau blush”. Wspólnie wypracowali oni nieco freakowy styl. W sferze kostiumu u Agaty Życzkowskiej królują cekiny, które pojawiają się w każdym spektaklu. Lśnienie jest zamierzonym obrazem, a definiuje je zdanie: „Mieszkam w cekinowej kuli”. Cechą charakterystyczną prac HOTELOKO jest połączenie nowej choreografii, ruchu autentycznego, ruchu codziennego z elementami teatru, a także angażowanie widzów do udziału w spektaklach. W wielu scenach widzowie performatywnie współtworzą świat wraz z artystami. Ideą jest próba zatarcia granicy pomiędzy widzem i performerem oraz odwrócenie ról. Najważniejszym kryterium jest kryterium prawdy. Na scenie ważne jest oko artysty i widza, które wyraża całą prawdę. HOTELOKO realizuje spektakle, które dotykają rzeczywistości. Dramaturgia powstaje z inspiracji dzisiejszym światem w Polsce i za granicą. Tematy takie jak wspólnota, wolność, miasto, tolerancja, równouprawnienie, edukacja są bliskie artystom. HOTELOKO nie ma swojej stałej siedziby. Artyści pracują w Warszawie oraz współpracują z Berlinem oraz innymi miastami Europy i świata. HOTELOKO współpracuje z Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i Promem Kultury Saska Kępa.

MAGDALENA PRZYBYSZ

Choreografka, performerka, tancerka**.** Jest jedną z bohaterek książek o tańcu Anny Królicy „Pokolenie solo” oraz Witolda Mrozka „Nowy taniec”. Stypendystka Ministra Kultury 2013 w dziedzinie taniec, stypendystka Solo Projekt 2009 Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk, absolwentka Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie. Rozpoczęła swoją taneczną drogę artystyczną w 2003 roku w Krakowie w Eksperymentalnym Studio Tańca (EST) Iwony Olszowskiej. Jej prace powstają często jako kooperacja z artystami innych dziedzin i pokazywane są podczas ważnych wydarzeń kulturalnych takich jak Festiwal Malta („Przesilenie letnie”), CSW w Warszawie, Łodzi, Toruniu w ramach programu Scena dla Tańca („Strange Lóóp”) w CSW w Warszawie, podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu („Wytnij-wklej”), Cricoteca w Krakowie („Dancing for the Birds, They watching Us”), na Festiwalu UNITHEA we Frankfurcie czy Tanztage w Berlinie („Mój Poland Drive”). Regularnie współpracuje z Teatrem HOTELOKO movement makers przy projektach artystyczno-społecznych i performansach. Obecnie pogłębia swój warsztat biorąc udział w specjalistycznym kursie edukacji somatycznej Body Mind Centering, podczas której eksploruje zagadnienia anatomii, biofizjologii oraz przekłada tę wiedzę na język współczesnej choreografii.

AGATA ŻYCZKOWSKA

Aktorka, performerka, reżyserka, dramaturżka, producentka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Od początku związana z teatrem fizycznym, m.in. brała udział w projektach Eugenio Barby i Odin Teatret. Grała w wielu spektaklach współpracując m.in. z takimi choreografami i reżyserami jak Jérôme Bel, Anna de Manincor/ZimmerFrei, Thomas Harzem, Paweł Szkotak, Iwona Kempa, Paweł Paszta. Współpracowała z Fundacją Ciało/Umysł jako koordynatorka i producentka Festiwalu Ciało/Umysł oraz Warszawskiej Sceny Tańca. Była także Redaktor Naczelną pisma społeczno-kulturalnego „RAZEM. Świat w naszych oczach”. Dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i prezeska Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Jest założycielką Teatru HOTELOKO movement makers (2011), gdzie zrealizowała jako producentka, aktorka i reżyserka kilkanaście spektakli, m.in. wyreżyserowała trzy spektakle we współpracy z choreografką i tancerką Magdaleną Przybysz: „frau / mujer / femme”, „#moiprzyjacieletancza”, "Absolutely Fabulous Dancers" oraz dwa spektakle we współpracy z Wojciechem Grudzińskim „DARKLENA” oraz „frau blush”.

Trailer:

https://youtu.be/OW_lBHeOLFQ

Recenzje:

TaniecPOLSKA.pl

http://www.taniecpolska.pl/krytyka/573

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

http://centrumsztukitanca.eu/recenzja-spektaklu-insta-show-katarzyna-rochowicz/

Fot. Marta Ankiersztejn

www.fundacjarozwojuteatru.pl/hoteloko

----------------------

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu 2016 i 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni.

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu
https://www.mik.waw.pl/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

W lutym oraz marcu kawiarnia Mazowieckiego Instytutu Kultury będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Insta Show – Walentynkowy wieczór w Centrum Sztuki Tańca

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl