spektakl

Inwazja Klaunów - II europejski festiwal klaunady

spektakl

Inwazja Klaunów - II europejski festiwal klaunady

Inwazja Klaunów - II europejski festiwal klaunady - Bilety na spektakl teatralny

Już 26 czerwca 2021 roku w Circus Markecie (al. "Solidarności" 55 na warszawskiej Pradze) odbędzie się II europejski festiwal klaunady - Inwazja Klaunów!

Przed nami międzynarodowe targi sztuki pandemicznej na Pradze-Północ, których zadaniem jest ocalenie wyobraźni przez wirusem izolacji. A zjeżdżają na nie mistrzowie magii i ściemy: akrobaci, klauni, iluzjoniści, prawdziwi czarodzieje, a także dziennikarze z „Przeglądu nowocyrkowego”, Radia Dla Ciebie, miesięczników „Dialog” i „Teatr” oraz Brama TV.

Podczas konferencji naukowej „Cyrk przyszłości: imaginaria, fantazmaty, fiflaki, gagi” na zaproszenie fundacji "Zakochana Warszawa" eksperci z całego świata dyskutują o przyszłości rozrywki i szkolnictwa artystycznego, które przeżywa głęboki kryzys. Młodzi nie chcą być artystami cyrkowymi, nie chcą być artystami w ogóle, nie ufają autorytetom i mistrzom, wpadają w depresję, siedzą przed ekranami, słuchają rapu. W celu ożywienia rynku usług eventowych i zreformowania szkolnictwa zostaje powołana nowatorska uczelnia artystyczna – Akademia Magii i Ściemy – łącząca warsztat aktorski (nauka wiersza, piosenka, szermierka, jak zdobyć rolę?), cyrkowy (żonglerka, akrobatyka, kontorsja, psychologia objazdu) ze szkoleniem marketingowym (jak się sprzedać?), społecznym (rewitalizacja przez cyrk) z wiedzą magiczną (rzucanie zaklęć, teleportacja, bilokacja, telepatia, jasnowidzenie, pisanie grantów). Przygotowania do otwarcia Akademii Magii i Ściemy zostają przerwane przez inwazję cyberklaunów – armii robotów rozrywkowych, które po Dzikiej Stronie Wisły wycinają drzewa i rozpoczynają budowę Futurolandii – Parku Rozrywki Przyszłości, doinwestowanego przez milionera Lex Developer. Kiedy okazuje się, że w Futurolandii dzieci będą się bawiły nie z żywymi artystami, a z maszynami – animatronikami i roboklaunami – cyrkowcy wraz z aktorami oraz studentami Akademii Magii i Ściemy postanawiają zablokować wycinkę drzew i budowę zautomatyzowanego parku rozrywki. Lex Developer najpierw próbuje przyspieszyć budowę parku zwiększając moc obliczeniową cyberklaunów. Jednak kiedy maszyny wymykają mu się spod kontroli i próbują przejąć władzę nad ludźmi w ratuszu – będzie musiał zacząć współpracować z artystami, aby odeprzeć atak cyberklaunów. Dzięki zhakowaniu robotów udaje się oswoić technologię a Lex i klauny tworzą ultramegasupernowoczesną korporację eventowo-rozrywkową United Clowns.

Uwaga!
Rodziców małych dzieci ostrzegamy, że mamy też straszne klauny w scenariuszu. Prosimy więc o pomoc w przygotowaniu najmłodszych odbiorców do przeżywania strachu podczas przedstawienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Inwazja Klaunów - II europejski festiwal klaunady

Super wciągające, tematycznie na czasie.
Karolina 07.07.2021 05:32
Świetne przedstawienie, spora dawka humoru, dobry poziom artystyczny. Brawo WY!
Przedstawienie było fantastyczne... W opowiadaną historię wpleciono występy akrobatów, sztukmistrzów... Tekst inteligentny, zabawny, pokazy zachwycające... Doskonała zabawa zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jak i ich opiekunów. Nie jestem w stanie ocenić pozostałych atrakcji dnia (ponieważ nie brałem w nich udziału), ale sądząc po obejrzanym show mogły być równie doskonałą i zabawną formą spędzenia słonecznego dnia.
Rafał 28.06.2021 21:23
bardzo ciekawe wydarzenie z nurtu cyrku współczesnego.
świetne przeżycie dla dzieci oraz rodziców, super atmosfera i ludzie
Świetna zabawa, ciekawy i rewelacyjnie zrealizowany scenariusz, wspaniali, piekielnie utalentowani artyści. Zachwycił mnie sposób, w jaki do działań teatralnych i cyrkowych została wykorzystana przestrzeń publiczna - parada labiryntem bazarku i praskich uliczek oraz magiczna, recyklingowa przestrzeń Circus Marketu. Można się było poczuć jak w bajce. Więcej takich wydarzeń! :)
Cudowna atmosfera i ludzie.
Fantastyczny event dla dzieci, ale również niezła zabawa dla dorosłych. Oby więcej takich. Walczak ponownie dał radę.
obserwator 27.06.2021 14:41
Fantastyczne show…plakalismy ze śmiechu!!!😂😂😂😂❤️❤️❤️❤️
Nieźle się bawiłam
Marzenna 27.06.2021 14:08
Bardzo fajne przedstawienie, dzieciakom się podobało
Wspaniale widowisko. Odrobinę przydługie jak dla mnie i dzieciaków. Godzinka byłaby idealna. Ewentualnie godzina 15 minut
Katarzyna 27.06.2021 08:42

Polecane z kategorii spektakl