Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

JUDY // Spektakl muzyczny

spektakl

JUDY // Spektakl muzyczny

JUDY // Spektakl muzyczny - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę – trzy tygodnie później znaleziono ją martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było „przypadkowe przedawkowanie barbituranów”, próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła „na kredyt” między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu.

Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: „To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie”.

Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.
Reżyseria: Dominik Nowak
Obsada: Katarzyna Misiewicz-Żurek
Lesław Żurek
przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: JUDY // Spektakl muzyczny

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl