spektakl

Jak się kochają w niższych sferach

spektakl

Jak się kochają w niższych sferach

Jak się kochają w niższych sferach - Bilety na spektakl teatralny

Jak się kochają w niższych sferach
Zupełnie inne spojrzenie na angielskie poczucie humoru, zabawa formą i teatralną konwencją. Symultaniczność zdarzeń, dynamiczne tempo akcji i wyrafinowane kreowanie rzeczywistości...
Piotr Polk – Frank - nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak – jego perfekcyjna żona Fiona, wzorowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku. Rafał Królikowski – Bob, kochanek Fiony, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek i jego lekko zwariowana żona Teresa, Anna Oberc/Joanna Kuberska, hipiska skupiona na wycinkach prasowych i „puszczaniu dymka”. A do tego dwie „przypadkowe ofiary”, zamieszane w ukrycie zdrady: Grażyna Wolszczak – Mary, przestraszona życiem „szara mysz” oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości William, czyli Piotr Cyrwus lub Waldemar Błaszczyk.Taka wybuchowa mieszanka charakterów pokaże Państwu „Jak się kochają w niższych sferach”.
„Jak się kochają w niższych sferach” to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

Autor: Alan Ayckbourn
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Stylizacja fryzur: Elżbieta Wiśniewska
Make-up: EUROLOOK – Europejska Akademia Wizerunku
Zdjęcia: Rafał Olejniczak

Występują:
Anna Oberc/Joanna Kuberska, Andżelika Piechowiak, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus/Waldemar Błaszczyk, Rafał Królikowski, Piotr Polk

Premiera: 1 września 2012
Czas trwania spektaklu: ok. 1,5 (z przerwą)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jak się kochają w niższych sferach

Genialna rola p. Piotra Polka i Anny Oberc!
Teatr Kamienica ma swój urok i czar. Lubie to miejsce, czuję się w nim bardzo dobrze. Co do przedstawienia, spodziewałam się czegoś innego, choć nie było źle. Gra aktorska bardzo dobra. Ogólnie daję 4,5 na 6 pkt.
Super rola pana Polka i pani Wolszczak, szkoda że znów pan Królikowski obsadzony w roli bawidamka. Spektakl dynamiczny i zabawny - godny polecenia.
Bardzo dobra rozrywka, polecam !

Polecane z kategorii spektakl