spektakl

Jestem Aki - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2020

spektakl

Jestem Aki - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2020

Jestem Aki - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2020 - Bilety na spektakl teatralny

Jestem Aki - Teatr Lalek Banialuka im.J.Zitzmana

Festiwal Teatrów dla Dzieci 2020

Jestem Aki Doroty Kassjanowicz w reżyserii Bartosza Kurowskiego to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż.

W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu, w trakcie których odważny owad poznaje różnorodność świata oraz dookreśla kim i jakim chce być w przyszłości. Poznając innych, poznaje siebie.

Podróż przez las, tak fascynująca dla Akiego, będzie równie fascynująca dla Widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl pełen jest wartkich dialogów i mądrych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski oraz nastrojowa muzyka.

Spektakl opowiada o tym, że trzeba młodemu człowiekowi pozwolić samodzielnie odkrywać świat, bo tylko w ten sposób może się on dowiedzieć kim jest. To ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód, wiele się nauczyć, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.

Czas trwania : 60 min.

Spektakl dla dzieci od 3 roku życia

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jestem Aki - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2020

spektakl dla starszych dzieci,napewno nie dla 3 latkow ktore sie nudzily i plakaly.
Przedstawienie zrobiło na mnie dobre wrażenie, jak również na moich wnuczkach 5 i 6 lat. Świetna gra aktorów, rekwizyty również przemawiające do wyobraźni treść również z dobrym przesłaniem. Jedyne zastrzeżenie to brak przerwy . Po połowie przedstawienia dzieci trochę się wierciły . Widziałam że z młodszymi dziećmi mamy musiały wychodzić w trakcie przedstawienia. Z poważaniem Maria B.
Wspaniałe kostiumy , scenografia i gra aktorska - CUDO! Mam tylko małą obawę czy przesłanie było rzeczywiście trafne do sugerowanego wieku odbiorcy. Dla nich troszkę brakowało dynamiki na scenie. Jednak moi mali widzowie wyszli bardzo zadowoleni :) Wielkie dzięki za ten dzień!
Jestem oczarowana przedstawieniem! Wspaniała gra aktorów, świetnie opowiedziana historia i morał. Łezka mi się w oku zakręciła :)
NCK jak zwykle na najwyższym poziomie! Natomiast przedstawienie powinno posiadać opis "nie dla małych dzieci"! Mój trzyletni syn - stały bywalec różnych teatrzyków i groteski, po pięciu minutach chciał iść do domu. Z tego co słyszałam dookoła - inne dzieci też. Do tego płacz... Zbyt abstrakcyjne stroje, zbyt zawiły tekst i przesłanie trudne do wychwycenia dla małych dzieci. Może dla dzieci szkolnych... Piosenki zbyt trudne i stosunkowo malo akcji. Stanowczo odradzam dla dzieci poniżej 7 lat!
Spektakl byle jaki, dzieci znudzone, cześć wychodziła w trakcie, przegadany, filozoficzny bardziej dla dorosłych, dla dzieci nuda
Bardzo fajne przedstawienie, świetne kostiumy. Początkowo kiepskie nagłośnienie, ale potem to poprawiono. Świetne przedstawienie, ale dla zdecydowanie starszych dzieci. Nie dla trzylatków.
Dzień dobry, niestety nie mogę się podzielić zbyt pozytywną opinią tego wydarzenia. Siedziałam z dwójką moich dzieci w przedostatnim rzędzie. Akustyka i nagłośnienie były tak fatalne, że prawie nic nie słyszeliśmy! Samo przedstawienie było na pewno ciekawe i pouczające, tylko zastanawiam się, czy rzeczywiście odpowiednie dla dzieci od 3 rż. Wg mnie taka tematyka byłaby bardziej skierowana do dzieci od conajmniej 5 rż. Duża część małych dzieci nie była zainteresowana, dlatego było niezwykle głośno, co dodatkowo osłabiało odbiór przedstawienia oraz możliwość skupienia się na nim. Oprócz tego zachowanie niektórych rodziców/dziadków też daję wiele do myślenia. Mimo początkowego komunikatu o prośbie nie jedzenia i nie picia oraz zakazu fotografowania, wielu od razu po zgaszeniu świateł wyciągnęło chrupki, drożdżówki etc (co też można było zauważyć po śmieciach pozostawionych po zakończeniu przedstawienia) - uważam, że należy tu przede wszystkim rodziców edukować, jakie obowiązują niepisane zasady w teatrze - co przecież potem ci sami rodzice przekazują swoim dzieciom. Jestem zażenowana poziomem zachowania niektórych rodziców! To nie kino ani podwórko czy plac zabaw, a brak szacunku dla tej części widowni, która przyszła, aby zobaczyć to przedstawienie jest niedopuszczalny.

Polecane z kategorii spektakl